Kiedy Leonard Cohen napisał „Hallelujah” w 1984 roku, początkowo piosenka ta nie odniosła dużego sukcesu. Historia mówi, że Cohen stworzył ponad 80 wersji piosenki, zanim był z niej zadowolony.

Od dziesięcioleci Hallelujah została nagrana i przerabiana przez ponad 300 artystów. Jednak takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście – zapiera ona dech w piersiach.

W tej fantastycznej przeróbce nagradzany skrzypek Rob Landes i pianistka Aubry Pitcher wykorzystują technologię „loop” – proces, w którym muzyk rejestruje fragmenty muzyki i odtwarza je w celu stworzenia harmonii. Udało im się tworzyć unikalną i piękną wersję kultowego arcydzieła Cohena. Angielska gwiazda muzyki pop, Ed Sheeran, często wykorzystuje technologię „loop” podczas swoich koncertów i nagrań. Wyjaśnia, jak to działa w tym filmie.

Używanie przez Roba Landesa i Aubry'ego Pichera loopu w „Hallelujah” jest takie sprytne; pozwala Landesowi grać jednocześnie trzy partie skrzypiec! Ich przeróbka jest tak relaksująca… Mogłem słuchać tego przez cały dzień.

Obejrzyj poniższy film i udostępnij znajomym ten wspaniały utwór muzyczny i niesamowity przykład nowej muzycznej technologii!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com