Amerykańskiej grupie Pentatonix zajęło zaledwie trzy lata, aby urosnąć z nominacji „Response of the Year” w YouTube Music Awards do grupy, która może zebrać dziesiątki milionów wyświetleń w Internecie w ciągu zaledwie kilku dni. Ostatnia przeróbka słynnego przeboju wersja „Hallelujah” osiągnęła ponad 530 milionów wyświetleń na YouTube w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Polscy promotorzy powinni już pomyśleć o wypożyczeniu dźwięku w Wrszawie, aby zorganizować koncert dla nowych gwiazd YouTube – amerykańskiego zespole Pentatonix. Ta grupa składa się z pięciu wokalistów i łączy raczej niezwykłą kreatywność – chodzi o to, że nie mają wyraźnego stylu muzycznego. W grupie można zobaczyć dubstep i electro, muzykę pop i reggae, hip-hop i wiele innych stylów. I to właśnie dzięki niezwykłej interpretacji coverów słynnych hitów grupa stała się niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych w ciągu zaledwie kilku lat.

Teraz każdy ma na ustach nowe dzieło Pentatonix – niezwykle poruszające wykonanie piosenki „Hallelujah”. Według słuchaczy nowe wykonanie słynnego hitu Leonarda Cohena jest najpotężniejsze i najbardziej wzruszające w całej historii istnienia tej piosenki. Dowodem na to jest przerażająca ilość wyświetleń klipu w ciągu zaledwie dwóch tygodni od daty opublikowania filmu na YouTube. Obecnie niewiele gwiazd może pochwalić się taką samą popularnością. I nawet sensacyjny hit Robbiego Williamsa na temat imprez w rosyjskim stylu nie mógł uzyskać nawet jednej trzeciej od ilości wyświetleń nowej wersji piosenki „Hallelujah”.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com