Jak przygotować nawóz dla ogórków, aby uzyskać dobre plony? To pytanie zadają sobie wiele właścicieli dziełek. Na początku rozpatrzymy kwestię tego, jak i kiedy karmić ogórki, a na końcu artykułu podamy kilka naprawdę cennych przepisów na karmienie ogórków.

1. Jakich mikroelementów brakuje ogórkom?

  • Jeśli liście twoich ogórków są jasnozielonego koloru, oznacza to, że brakuje azotu.
  • Jeśli liście posadzonych ogórków zaczęły skręcać się do dołu, oznacza to, że brakuje im wapnia.
  • Jeśli na liściach pojawi się jasna ramka, oznacza to już brak wapnia

Wszyscy rozumieją, że jeśli brakuje niektórych mikroelementów, deficyt ten należy uzupełnić jak najszybciej. Możesz użyć kupionych preparatów chemicznych, ale ponieważ lubimy warzywa czyste pod względem ekologicznym, będziemy dokarmiać ogórki tym, co jemy sami.

2. Przepisy dotyczące nawozów uniwersalnych

a) Aby przygotować ten nawóz, będzie ci potrzebne opakowanie drożdży (10 gramów). Należy je rozcieńczyć w 10-litrowym wiadrze wodą i pozwolić im dojść do gotowości. Po 3 dniach drożdże można używać do nawożenia krzaków ogórków. Przybliżone zużycie 0,5 litra na jeden krzak.

b) W 10-litrowym wiadrze z wodą namocz bochenek chleba (żytniego). Odstaw co najmniej na 12 godzin, podczas których chleb rozmięknie. Przefiltruj, dodaj 10 kropli jodu. Do nawożenia weź 1 litr mieszanki i rozcieńcz ją w 10 litrach wody – nawóz jest gotowy do natryskiwania.

Ważne!

Nawożenie roślin należy przeprowadzać tylko wieczorem lub w pochmurną pogodę, aby nie spalić roślin.

Główne zdjęcie: zen.yandex.ru