Ludzie czynią różnorodne rzeczy ze swoimi włosami. Niektórzy systematycznie je obcinają lub farbują. Pozostali zapuszczają je przez lata. Lecz posiadanie niezwykle długich włosów bywa problematyczne. Nie dość że są one niełatwe w utrzymaniu, lecz potrafią także prowokować niemałe obciążenie karku. Toteż Karen z Minnesoty zdecydowała, iż nastał czas zmian. Oddała się w ręce The Makeover Guy. „W moim domu wszędzie leżą długie włosy. Jestem zmuszona to zakończyć. Są za ciężkie.”

Jej sięgające do pasa ciemnobrązowe włosy były przepiękne i miały lekkie fale, które byłyby kręcone gdyby nie ogromne obciążenie. Karen po swych traumatycznych przygodach w 1 klasie, gdy mama obcięła jej włosy i nienawidziła swojej fryzury zdecydowała, że nigdy więcej ich nie obetnie. Odmawia sracania ich przez kolejne 50 lat lecz w końcu, po ukończeniu 63 lat doszła do wniosku, iż ciągnie się to już nazbyt długo. Miała szczęście, że natrafiła na eksperta.

The Makeover Guy przemienił jej długie włosy w modnego, sięgającego do ramion boba, wyglądającego mocno dynamicznie. Karen go uwielbiała. Gdy po raz pierwszy ujrzała swój wizerunek, przez parę pierwszych momentów nie potrafiła sformułować żadnego zdania.

„Wyglądam cudownie” – oświadczyła. „Seksownie, kapitalnie. Jak gwiazda kinowa! To jest to. Moje loki! Dokładnie o tym marzyłam.” Christopher Hopkins uporządkował podłużne loki Karen i dodał im intensywnego wyrazu. Włosy atrakcyjnie układały się przy twarzy, natomiast sięgały one do ramion, poprzez co wyglądała ona zarazem dojrzale jak i świeżo. Z włosami, które łagodnie leciały jej na buzię, wyglądała znacznie atrakcyjnie. Toteż tak właśnie się czuła.

Dla Karen metamorfoza była olbrzymim ukojeniem. Nie dość że wyglądała całkowicie po nowemu, to czuła się o wiele młodziej. Po pięćdziesięciu latach noszenia długich włosów była w końcu wolna i zachwycona nowiutką fryzurą. Gdy zobaczyła ją jej rodzina, nie byli w stanie uwierzyć na słowo, że to Karen. Jej małżonek ledwie mógł ją poznać. Lecz uważali oni, iż wygląda przepięknie.

Gdy córka Karen powiedziała jej, że wygląda cudownie, wywołało to łzy w jej oczach i mocno ją przytuliła. Wszyscy byli zadowoleni, gdy ukazywała metamorfozę, kręcąc się na krześle i szeroko się uśmiechając. Było pewne, iż przemiana sprawiła, że czuje się ona jak milion dolarów. Wzruszające jest widzieć, jak wpłynęła na nią ta metamorfoza. Na samym początku wyglądała na uroczą i niepewną. Dzięki nowej fryzurze promieniowało z niej szczęście i pewność siebie.


Source: youtube.com