Akhilesh Kumar bardzo często jadał w restauracji. Ten wieczór też nie był wyjątkowy.

foto: laykni.com

Kiedy mężczyzna otrzymał zamówienie i był gotowy, aby rozpocząć posiłek zauważył żebraka. Dzieciak patrzył „głodnym wzrokiem” na talerz z jedzeniem. Akhilesh nie mógł tego znieść i postanowił nakarmić dziecko.

foto: laykni.com

Gestem ręki przywołał biedaka. Chłopiec wahał się przez kilka minut jednak zdecydował się wejść. Mężczyzna zobaczył że chłopiec nie był sam. W pobliżu zauważył małą dziewczynkę bardzo podobna do chłopca, najwyraźniej jego siostrę.

Kiedy dzieciaki usiadły przy stole, Akhilesh zamówił im te same dania, które wybrał dla siebie. Dzieci natychmiast zjadły całą zawartość talerzy, powiedziały „dziękuję” i wyszły.

Mężczyzna był bardzo zadowolony, że zrobił, choć mały, ale bardzo dobry uczynek. Kiedy kelner przyniósł mu rachunek, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Zamiast sumy ,napisano na rachunku że restauracja nie ma kasy fiskalnej, która byłaby w stanie wyliczyć cenę humanizmu. Menadżer zdecydował, że wynagrodzi Akhilesha za tak szlachetny czyn i posiłki będą darmowe.

foto: laykni.com

Mężczyzna udostępnił swoją historię w sieciach społecznościowych, a ta szybko stała się popularna. Jak widać każdy może dać cząstkę serca i dobroci do naszej trudnej i skomplikowanej egzystencji.

Główne zdjęcie: laykni.com