Grubosz lub drzewo pieniędzy jest uważane od ponad stu lat za symbol bogactwa i finansowego sukcesu, nazywane jest „talizmanem pieniędzy”. Wszyscy znamy tę piękną roślinę o mięsistych liściach, ale niewielu ma szczęście zobaczyć kwitnące drzewko.

Uważa się jednak, że jeśli drzewo pieniędzy zakwitnie, możemy spodziewać się znacznego wzrostu dochodów. Jak więc sprawić, aby drzewo pieniędzy zakwitło i przyniosło szczęście do Twojego domu?

foto: takprosto.cc

WARUNKI KWITNIENIA DRZEWA PIENIĘDZY

Kwitnienie tego drzewa następuje zwykle nie wcześniej niż po 5-10 latach życia rośliny. Aby to się stało muszą być spełnione następujące warunki:

Jak każdy sukulent, roślina potrzebuje bardzo umiarkowanego podlewania. Podlewaj nie częściej niż raz na jeden-dwa tygodnie. Nadmiar wody jest szkodliwy dla tej rośliny.

Ważne jest, aby grubosz stał w jasnym miejscu i jak najdłużej cieszył się światłem dziennym, wtedy drzewo będzie miało większe szanse na obfite kwitnienie.

foto: takprosto.cc

Należy nawozić i karmić roślinę. Możesz użyć tych samych nawozów, co w przypadku kaktusa.

Wiosną, gdy zrobi się cieplej, zacznij „wyprowadzać” roślinę na świeże powietrze lub częściej wietrzyć mieszkanie.

Gdy kwiat rośnie, okresowo przesadzaj go do nowej doniczki (nie powinna być zbyt głęboka). Przy dużej powierzchni korzeń drzewa pieniędzy rośnie w dół, a sama roślina pnie się w górę, co sprawia, że ​​jest cienka i słaba.

Pozbywaj się starych liści w odpowiednim czasie.

Aby zwiększyć energię tego strażnika dobrego samopoczucia w domu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

foto: takprosto.cc

TRADYCJE LUDOWE ZWIĄZANE Z DRZEWEM PIENIĘDZY

Zwróć szczególną uwagę na grubosz. Spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Ta roślina bardzo lubi interakcje. Opowiedz drzewku o swoich problemach finansowych, podziękuj za pomoc i podziel się planami finansowymi na tydzień.

Uważa się, że kurz na liściach zmniejsza „energię” pieniężną rośliny i może przeszkodzić w uzyskiwaniu dochodów finansowych. Nawet jeśli nie wierzysz w magię tego rytuału, zaleca się okresowe wycieranie liści.

Według Feng Shui za bogactwo odpowiada południowo-wschodnia część mieszkania. To tutaj ta roślina najsilniej pokaże swoje zdolności energetyczne.

foto: takprosto.cc

Aby poprawić „samopoczucie” tej rośliny, właściciele wiążą lub mocują pieniądze między liśćmi, zwiększając w ten sposób jej potencjał. Banknoty należy wymieniać na nowe co jakiś czas, aktywując w ten sposób „obieg pieniężny”.

Jak wiesz, pieniądze lubią być liczone, dlatego liczenie liści tej rośliny pomoże przyciągnąć do domu dobrą sytuację finansową. Najłatwiej to robić podczas ścierania kurzu z liści.

Główne zdjęcie: takprosto.cc