W Chinach urodziła się dziewczynka o imieniu Primrose, która od samego urodzenia różniła się od innych noworodków. Rzecz w tym, że jej oczy miały taki kolor, jakby były odlane z czystego srebra. Dziecko było całkowicie ślepe, cierpiało na jaskrę wrodzoną. Jest to raczej rzadka choroba (1 przypadek na 30 000 noworodków), która może prowadzić do ciężkiej i nieodwracalnej utraty wzroku.

W szpitalu matka natychmiast napisała odmowę i po kilku dniach dziecko trafiło do sierocińca.

Jak wszystkie dzieci, Primrose codziennie czekała na kogoś, kto mógłby ją odebrać i obdarzyć prawdziwą rodzicielską opieką, miłością i ciepłem. Ale mijały dni, miesiące i lata, a cud się nie wydarzył…

foto: laykni.com

Małżeństwo z miasta Braselton w stanie Georgia - Erin i Chris Austin mieli pełną rodzinę. Mieli własny dom i dwoje uroczych dzieci - czego jeszcze potrzeba do szczęścia? Ale pewnego dnia kobieta przeglądała swoją tablice na Facebooku i nagle zobaczyła zdjęcie Primrose …

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Jak powiedziała później Erin: „Kiedy zobaczyłam zdjęcie dziecka, poczułam, że coś się we mnie obróciło. Nagle zdałam sobie sprawę, że to moje dziecko... "

foto: laykni.com

Austynowie zdecydowali, że adoptują dziewczynę.

foto: laykni.com

Proces adopcji trwał kilka miesięcy, a Primrose wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby zamieszkać ze swoją dużą i kochającą rodziną.

Oczywiście nie wszystko było takie proste, małżonkowie musieli latać przez USA, Gruzję i Chiny. Przeszli przez wszystkie dziewięć kręgów biurokratycznego piekła, ale niczego nie żałują.

Rok później para postanowiła podzielić się swoimi odczuciami po adopcji dziecka: „Nie ma nic złego w tym, że jest niewidoma” - mówi jej przybrany ojciec Chris. - I nie trzeba nam współczuć. Kiedy ludzie dowiadują się, że jest ślepa, często mówią: „Przepraszam”. A ja odpowiadam: "Dlaczego?"

foto: laykni.com

„Jeśli chodzi o adopcję, w duszy dzieje się coś, co trudno wyjaśnić” - mówi Chris.

foto: laykni.com

„Niektórzy nazywają to znakiem z góry, za pomocą którego sam Pan mówi im, że to jest ich córka lub syn. Niektórym pomaga intuicja. Kiedy zobaczyliśmy jej zdjęcie, od razu wiedzieliśmy, że chcemy ją adoptować, ponieważ jest naszą córką ”.

foto: laykni.com

Ale niestety 8 miesięcy temu Primrose zaczęła odczuwać ból oczu tak potworny, że płakała przez 16 godzin dziennie i odmawiała jedzenia. Po badaniach stwierdzono, że w jednym oku Primrose ma podwyższone ciśnienie i odwarstwienie siatkówki, a drugie oko zmniejszyło się o połowę.

foto: laykni.com

Postanowiono usunąć dziewczynce oczy. Rodzicom trudno było się na to zgodzić, ale było to w 100% poprawne.

foto: laykni.com

Na szczęście operacja zakończyła się sukcesem. „To był cud: dwa dni po operacji uśmiechnęła się po raz pierwszy od kilku miesięcy. Naprawdę czuje się dobrze po usunięciu przyczyny jej silnego bólu ”- mówią.

foto: laykni.com

Dla Primrose zostaną wykonane implanty oczu, a jej opiekunowie mają nadzieję na najlepsze: „Mamy nadzieję, że pewnego dnia jej biologiczni rodzice zaznają spokoju, gdy dowiedzą się, że ich córka jest bezpieczna I szczęśliwa, dorasta w kochającej rodzinie”.

foto: laykni.com

Ale to prawda, chęć wychowania i edukacji dziecka nie jest wrodzona w DNA, rodzi się w sercu.

foto: laykni.com

Dziś Primrose nie jest dzieckiem, którego wszyscy unikają. Jest częścią wielkiej kochającej rodziny i jest bardzo szczęśliwa.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com