Storczyki to bardzo piękne i delikatne kwiaty, dlatego rozwijają się w niemal każdym mieszkaniu. Jest tylko jeden problem - te rośliny są bardzo wybredne i nie każdy sobie z nimi poradzi.

Dziś chcemy podzielić się z Tobą kilkoma sekretami i wskazówkami pielęgnacji, aby Twoje storczyki zawsze kwitły!

Najpierw zadbaj o temperaturę pomieszczenia, w którym żyją rośliny. Storczyki bardzo lubią ciepło i nie tolerują zimno, dlatego nie można tego zlekceważyć.

foto: laykni.com

Najbardziej komfortowo czują się w temperaturze od 18 do 28 stopni, ani stopnia więcej. Najlepiej gdy temperatura w nocy jest o 5 stopni niższa niż w dzień.

Jeśli storczyki stoją na twoim parapecie, gdzie jest słonecznie, natychmiast usuń je z bezpośredniego światła słonecznego. Może być szkodliwe dla tych delikatnych roślin i powodować poważne oparzenia. Najlepiej w ogóle nie zostawiać kwiatów na południowej stronie. Umieść je na stoliku do kawy lub gdzieś z głębi pokoju.

Ważne jest również podlewanie. Wiele osób uważa, że ​​lepiej dać im jak najwięcej wody, niż ją uzupełniać. To działa, ale nie w przypadku storczyków. W sezonie ciepłym lepiej je podlewać raz w tygodniu, a zimą - 2 lub 3 razy w miesiącu.

foto: laykni.com

Zwróć też uwagę na to, że przede wszystkim musisz obserwować sam kwiat i jego stan. Jeśli liście więdną od dołu, oznacza to że roślinę należy podlać. A jeśli jest za dużo wody, korzenie zaczynają gnić i kwiat umiera.

Najlepiej zrobić tak, aby woda wpływała bezpośrednio do systemu korzeniowego. Przesadź storczyk do doniczki z otworami na dnie i użyj większe naczynie, w którym będzie woda. Zanurz w nim doniczkę na około 10-15 minut, roślina wchłonie całą potrzebną wilgoć. W ten sposób nie dopuścisz do nadmiaru wody, dzięki czemu storczyk będzie w optymalnych warunkach.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com