Każda osoba potrzebuje miłości i zrozumienia ze strony otaczających ją ludzi, a szczególnie bliskich. Jednak nie każdy jest gotowy, aby się odwzajemnić. Astrologowie wymienili 3 znaki zodiaku, które w związkach wolą brać więcej niż dawać.

Koziorożec

Koziorożce to najbardziej zajęty i ruchliwy znak zodiaku. Mogą oni harować przez wiele dni, aby osiągnąć swoje cele i, co zaskakujące, będą zadowoleni z takiego życia. Dlatego zupełnie szczerze nie rozumieją, kiedy ich bliscy zaczynają być oburzeni i domagają się od nich uwagi i spędzania razem czasu. Koziorożce mogą być rzeczywiście niepoprawnymi pracoholikami, którzy zapominają o ważnych datach, takich jak urodziny dzieci i rodziców. Jednak nie widzą oni w tym nic złego. Koziorożce uważają, że muszą być kochane takimi, jakimi są, w przeciwnym razie wolą, żeby partner nie marnował ich czasu i odszedł.

Takie zachowanie wydaje się samolubne i zbyt zimne, ale osoby spod znaku Koziorożca nie potrafią być inne. Dla nich przejawem szczerej troski jest zakup drogiego prezentu lub dostarczenie bliskim niezbędnych rzeczy – wierzą, że właśnie to powinna robić osoba, która kocha swoją rodzinę. Koziorożce uważają przejawianie uczuć lub jakieś wspólne działania za marnotrawstwo zasobów, które można zainwestować w coś ważniejszego, na przykład pracę. Ci, którzy oczekują od Koziorożców romansu lub nagłych niespodzianek, powinni pogodzić się z faktem, że albo się to nie wydarzy, albo będzie po setkach przypomnień i bardzo rzadko.

Panna

Najważniejsze w życiu Panny jest stabilność i porządek. Panny nie są zainteresowane gwałtownymi przejawami uczuć, niezwykłymi aktami romantycznymi i innymi błyskotkami. Dlatego nie jest zaskakujące, że każdy przedstawiciel tego znaku zodiaku od najmłodszych lat ma jasny plan na swoje przyszłe życie, którego stara się przestrzegać. Doskonale wiedzą, jakiego rodzaju edukacji potrzebują, niezależnie od tego, co radzą im inni, jaki powinien być ich współmałżonek, ile dzieci powinni mieć.

Jeśli coś nie idzie zgodnie z planem, Panny bardzo się złoszczą, ale nigdy nie zbłądzą i z jeszcze większym zapałem będą dążyć do osiągnięcia tego, czego chcą. Inni mogą w ogóle nie rozumieć, jak można być tak wyrachowanym, upartym i bezkompromisowym, jak Panna. Otaczający ludzie nie rozumieją, dlaczego nie można po prostu się pogodzić, zrobić to, co jest wygodne dla obu, pójść na ustępstwa, być bardziej elastycznym. Jednak Panny nie chcą być elastyczni – chcą za wszelką cenę znaleźć stabilność, a do tego wszystko musi być zrobione zgodnie z ich planem.

Wodnik

Wodnicy to bardzo czarujący i sympatyczni rozmówca. Tworzy to wokół nich ogromną liczbę przyjaciół i wielbicieli i ten krąg społeczny jest bardzo ważny dla przedstawicieli tego znaku zodiaku. Akceptacja jest kluczową rzeczą dla Wodników – oni zawsze powinni znajdować się w centrum uwagi i być najjaśniejszą, najmądrzejszą, najpiękniejszą osobą w towarzystwie. Dlatego też, gdy Wodnik nawiązuje z kimś bliski związek, przed jego partnerem otwiera się ciemna strona atrakcyjności Wodnika – dystans i pewien stopień obojętności. Początkowo partner Wodnika uważa się za szczęściarza, który zdobył cenny skarb, jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że wcale nie miał tyle szczęścia.

Kochający wolność Wodnik, zdobywając serce swojej ukochanej osoby, nie zatrzymuje się, by budować silne relacje, ale podąża dalej, by podbijać nowe serca. Jednocześnie Wodnik jest wielkim wielbicielem władzy, chociaż sam nie dba o wierność. Kiedy bliscy mu ludzie zaczynają domagać się uwagi, Wodnik wpada w złość i irytację, ponieważ wierzy, że to narusza jego wolność.

Główne zdjęcie: gurni.ru