Świat zwierząt jest znacznie bogatszy i bardziej zróżnicowany niż na lekcjach biologii. Przynajmniej dlatego, że człowiek stworzył ogromną liczbę dziwacznych krzyżówek, próbując zrozumieć, jak działa genetyka i jak ją wykorzystać dla własnego dobra.

Oto pięć zwierząt, każde z których jest dziwniejsze, bardziej śmieszne lub niezwykłe niż poprzednie. Są one mało znane i pojawiły się na naszej planecie poprzez hybrydyzację.

Geep

foto: lemurov.net

Geep jest w rzeczywistości całkowicie bezużyteczną hybrydą owcy i kozy do celów rolniczych. Takie zwierzęta urodziły się w zupełnie różnych częściach świata: w Rosji, Niemczech, Francji i Botswanie. Nie mogą się rozmnażać, ale wykazują szczególnie wysokie libido.

Lepart

foto: lemurov.net

Lepart przypomina małego lwa. Od zwykłego dużego kota odróżnia go rzadka grzywa i rozmyte plamy na sierści. Takie zwierzę pojawia się ze skrzyżowania lwa afrykańskiego i lamparta.

Lepart urodził się po raz pierwszy w 1910 roku w Indiach. Z biegiem czasu ta hybryda podbiła ogrody zoologiczne w Europie. Jednak obecnie nie ma takich zwierząt ani na wolności, ani w zoo: ostatni lepart zmarł w 1985 roku.

Grolar

foto: lemurov.net

Hybryda niedźwiedzia polarnego i niedźwiedzia brunatnego stopniowo ciemnieją. Młode rodzą się z białym futrem, a kiedy dorosną, stają się prawie nie do odróżnienia od niedźwiedzi brunatnych. Pierwszy Grolar urodził się w Niemczech w 1874 roku w zoo Kalle. W rzeczywistości takie hybrydy mogą również pojawić się w przyrodzie. Jednak do tego nie dochodzi z powodu różnych siedlisk tych gatunków.

Сama

foto: lemurov.net

Zabawne skrzyżowanie wielbłąda z lamą o nazwie cama zostało wyhodowane w 1998 roku przy pomocy procedury sztucznej inseminacji. Właścicielem camy, jedynego w swoim rodzaju zwierzęcia, jest książę koronny Dubaju. Postanowił nie kontynuować eksperymentu z powodu złego temperamentu swojego zwierzaka.

Pies Sulimowa

foto: lemurov.net

Te psy, które są mieszanką szakali i husky, można nazwać najbardziej użytecznymi z dziwnych hybryd, które wyhodował człowiek. Chodzi o to, że ich gruba wełna pozwala wytrzymać bardzo niskie temperatury.

Główne zdjęcie: lemurov.net