Prawie każdy chce żyć dłużej. Ale nie wszyscy wiedzą, że myśli wpływają na nas bardzo mocno. Myślenie może mieć duży wpływ na to, jak długo żyjemy, takie jest moje zdanie. I tutaj opowiem o trzech myślach, które lepiej wyrzucić z głowy, jeśli chcesz dłużej żyć.

Pierwsza myśl jest taka, że musisz przygotować się do końca życia. Wielu może dożyć sześćdziesięciu lub siedemdziesięciu lat, a potem natychmiast myślą, ile im zostało, co lepiej zrobić, jak uczynić życie bardziej stabilnym i tak dalej. Ale życie jest dane, gdy człowiek naprawdę z niego korzysta, a nie spokojnie czeka na koniec.

Jeśli ktoś wyrzuci tę myśl i będzie żył aktywniej, będzie żył dłużej. W końcu będzie miał plany, będzie bardziej aktywny, zrobi więcej, a to ma znaczenie. Często ci, którzy już spokojnie czekają na koniec, odchodzą. A jeśli dana osoba nawet o tym nie myśli, ciało da więcej lat życia.

Kolejna zła myśl, będę żył tak długoile mi dane. Dlaczego ta myśl jest zła i dlaczego lepiej ją wyrzucić ze swojego życia? Jest zła, bo nie staramy się dłużej żyć. Oznacza to, że możemy nadal żyć ze złymi nawykami, a nie dbać o aktywność i odżywianie.

A jeśli nie ma takiej myśli, osoba zaczyna wpływać na swoje życie, próbuje je wydłużyć. Wyjdzie na spacer, zje owoce, porzuci zły nawyk. A to, jak wszyscy rozumiemy, daje jeszcze kilka lat życia. Nie możesz myśleć, że wszystko zostało już postanowione, możesz mieć wpływ.

I oczywiście nie mogłem zapomnieć myśli: „już nie ten wiek”. Najciekawsze jest to, że wielu mówi to już w wieku czterdziestu i pięćdziesięciu lat, chociaż wciąż są stosunkowo młodzi. To znaczy, chcę powiedzieć, że nie ma potrzeby wymyślania ograniczeń tam, gdzie ich nie ma. Masz ochotę na hulajnogę? Dlaczego nie? Widziałem kobiety w wieku około siedemdziesięciu lat, które jeździły na nartach. Na pewno nie myślą: „Jestem za stara”.

Oczywiste jest, że musisz mieć granice, ale polegaj na swoim odczuciu, jeśli rozumiesz, że bieganie jest już trudne, to tak, nie powinieneś. Ale warto robić to, co chcesz i do czego masz okazję i siłę. I nie ma znaczenia wiek.

Główne zdjęcie: google.com