16-latek odbywał latem staż w firmie w centrum Nowego Jorku. Codziennie przechodził przez tłum ludzi, by zjeść obiad w niedrogiej restauracji naprzeciwko ulicznych sprzedawców. Okolica słynęła z tego, że na swoich ulicach gościła tysiące bezdomnych. Wśród nich był Ivan, którego młody człowiek z jakiegoś powodu natychmiast zauważył.

Facet płacił gotówką, kupując burrito lub hot doga - więc zawsze miał w kieszeni drobne, które nie wahał się dać Ivanowi. Codziennie. Nie żeby młody człowiek był niesamowicie miły. Po prostu nie było mu ich szkoda, ale Ivan brał pieniądze z wdzięcznością.

foto: kakao.im

Kiedyś nie miał czasu iść do bankomatu, aby wypłacić gotówkę, a restauracja nie akceptowała kart. Młody człowiek stał rozczarowany: wygląda na to, że dziś ktoś zostanie bez obiadu. Ale wtedy sprzedawca powiedział do niego: „Słuchaj, widziałem, co robisz na co dzień dla Ivana. Poczęstuję ci, zasługujesz na to”.

Pięć lat później ten młody człowiek wrócił do miasta, w którym rozpoczął karierę. Postanowił zjeść obiad w tej samej restauracji, w której często bywał w młodości. Nagle głos za nim oderwał go od posiłku. "Przepraszam, pamiętasz mnie?" - zapytał schludnie ubrany mężczyzna w garniturze.

Facet spojrzał na niego w górę i w dół, kiedy nagle wykrzyknął: „Ivan! Czy to na prawdę ty?" Dowiedział się, że w ciągu pięciu lat bezdomnemu udało się zdobyć pracę, która pozwoliła mu poddać się leczeniu poprawiającemu jego zdrowie psychiczne. Ivan podziękował facetowi z głębi serca, mówiąc, że zawsze inspirował go nadzieją na lepszą przyszłość. Mimo że Ivan nigdy nie znał imienia tego faceta, nie było to takie ważne. Ten drobiazg wystarczy, aby przywrócić człowiekowi wiarę w życie.

Główne zdjęcie: kakao.im