Zaraz po urodzeniu mały Finnley Patonai potrzebował ubrań, które zwykle nosi się w wieku 6-9 miesięcy.

Cary i Tim Patonai dowiedzieli się, że płód jest poza skalą standardowych rozmiarów na długo przed porodem. Ale nawet lekarze nie mogli ukryć zaskoczenia, gdy na dwa tygodnie przed oczekiwaną datą para z Arizony urodziła dziecko, dwukrotnie większe od przeciętnych noworodków. Finnley ważył 6,4 kilograma i miał około 60 centymetrów. „Nasz syn został gwiazdą szpitala. Wszyscy chcieli z nim się sfotografować”- powiedziała Today.com 36-letnia matka chłopca.

foto: google

Według położnika-ginekologa, który wykonał cięcie cesarskie, w ciągu 27 lat praktyki nigdy nie widział noworodka tej wielkości. Kiedy chłopiec się urodził, w sali operacyjnej natychmiast stało się głośno. Rodzice dziecka również nie mogli ukryć zaskoczenia i wielkiej radości, ponieważ w drodze do macierzyństwa Cary przeżyła 19 poronień, w tym dwa między narodzinami jej drugiego syna a Finnleya. Poronienia były trudne dla rodziny. Każde niepowodzenie ciąży rozrywało serce na kawałki i najstarszemu synu Cary – w końcu bardzo chciał mieć młodszego brata lub siostrę.

Według lekarzy, gdyby Finnley urodził się na czas, ważyłby około 7,5 kilograma!

Nawiasem mówiąc, poprzednie dzieci Cary i Tima również urodziły się dość duże - 3,7 i 5 kilogramów, ale i tak ta ciąża okazała się zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Według matki wielodzietnej, pod koniec ciąży „urosła do takich rozmiarów, że ledwo mogła chodzić” i „nie wychodziła spod prysznica przez pół godziny”.

foto: google

Na szczęście pomimo tak dużych rozmiarów Finnley dobrze radzi sobie i jest zdrowy. Śpi spokojnie i je z apetytem. „Nasze marzenie o rodzinie z trójką dzieci w końcu się spełniło” – mówi Cary. „Nasz długo oczekiwany syn jest doskonały”.

Główne zdjęcie: gooogle.com