W wieku 45 lat zmarła legendarna radziecka piosenkarka Anna German. Podczas swojego krótkiego życia zdążyła wnieść ogromny wkład w rozwój muzyki rosyjskojęzycznej. Miała też syna Zbysia. Chcemy opowiedzieć o losie czterdziestopięcioletniego dziś mężczyzny i dlaczego nie lubi twórczości swojej matki.

Zbyszek to syn Anny German i Zbigniewa Tucholskiego. Para przyjaźniła się, ponieważ polski inżynier pomagał Annie w powrocie do zdrowia po wypadku z 1967 roku. Pomagał jej we wszystkim i był jej wsparciem, więc między starymi znajomymi rozpaliły się ciepłe uczucia.

Anna urodziła syna w wieku 39 lat. Lekarze nalegali, aby Anna nie ryzykowała i poddała się aborcji. Nie było wiadomo, jak poród wpłynie na jej zdrowie po wypadku. Dziecko urodziło się całkowicie zdrowe.

foto: lemurov.net

Od dzieciństwa swojego syna Anna była w ciągłej trasie koncertowej. Co ciekawe, od najmłodszych lat chłopiec nie znosił jej śpiewu. Rozumiał, dlaczego matka wyjeżdżała na długie tygodnie z domu, więc niezbyt chętnie słuchał jej magicznego głosu.

Kiedy chłopiec nie miał nawet pięciu lat, u jego matki zdiagnozowano poważne stadium nowotworu, zdiagnozowano u niej raka kości. Szkielet piosenkarki dosłownie się rozpadał. Dwuletnia walka nie pomogła, a German zmarła w 1982 roku.

foto: lemurov.net

Syn bardzo źle zniósł jej śmierć. W tym czasie zaczął mieć problemy z socjalizacją. Wiele godzin spędzał sam ze sobą i nie chciał się kontaktować z rówieśnikami. Nie wiadomo, czy śmierć matki była dla niego tak dużym traumatycznym przeżyciem, czy też była to jego wrodzona osobliwość psychiczna.

Do dziś młody człowiek mieszka z ojcem w Warszawie. Mimo to otrzymał dobre wykształcenie techniczne. Nie słucha piosenek Anny German, ponieważ wspomnienia są zbyt bolesne.

foto: lemurov.net

Nawiasem mówiąc, przynajmniej przez wzgląd na pamięć ukochanej matki, nie spełnił jej marzenia. Nadzieja Anny German, że jej Zbyszek zostanie ojcem dużej, szczęśliwej rodziny, nigdy się nie spełniła. I jest mało prawdopodobne, że to się kiedykolwiek zmieni.

Główne zdjęcie: lemurov.net