Żółw czerwonolicy o imieniu TripleM wykazuje nietypowe zachowanie dla gadów.

Użytkownik Reddita opowiedział nam o swoim pupilu, żółwiu czerwonolicym Mr. Mostly Mittens, w skrócie „TripleM” („Potrójne M”). Gady te pochodzą z południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, ale są szeroko rozpowszechnione na całej planecie: są stosunkowo bezpretensjonalne i mogą żyć w naturalnym środowisku w różnej temperaturze, a także nie są trudne do utrzymania w akwarium.

W domu żółwie czerwonolice (Trachemys scripta elegans) są przeważnie eleganckim „elementem wystroju”: pływają, nie wchodząc w kontakt z tymi, którzy je karmią i opiekują się nimi. TripleM jest wyjątkiem: zachowuje się w stosunku do właściciela jak czuły szczeniak.

My turtle follows me and seeks out affection. Biologist have reached out to me because this is not even close to normal behavior. He just started one day and has never stopped. I don’t know why. from interestingasfuck

Source: TikTok

Właściciel założył żółwiowi konto na TikTok, gdzie regularnie podaje przykłady nietypowych zachowań. TripleM spotyka go z pracy, siedzi obok niego i śpi z właścicielem w tym samym łóżku.

Source: TikTok

Wspólne oglądanie telewizji również zaskakuje - żółw reaguje na to, co widzi na ekranie w taki sam sposób, jak wiele domowych psów czy kotów.

Komentatorzy sugerują, że TripleM wykazuje „oznaki zainteresowania” w oczekiwaniu na jedzenie, ale właściciel zapewnia, że zwierzaka karmi żona. Takie przywiązanie ze strony gada jest bardzo niezwykłe: z rodziną skontaktował się biolog, który planuje zbadać zachowanie przyjaznego żółwia.

W naturze, żółwie czerwonolice są głównie zwierzętami wodnymi. Wychodzą z wody, aby złożyć jaja, wygrzać się na słońcu i polować: gady te żywią się rybami, ślimakami, kijankami i owadami, a duże dorosłe osobniki mogą zmiażdżyć nowonarodzoną mysz swoimi potężnymi szczękami. Nie mają śliny, a ich języki są tak skonstruowane, że muszą zjadać swoją zdobycz w wodzie.

Source: TikTok

TripleM jest tu również wyjątkiem: na jednym z filmików widać, jak żuje psi smakołyk znajdując się na dywanie w pokoju.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru