Wszyscy wiedzą, że husky to spokojna rasa, która ma dobrze rozwiniętą umiejętność panowania nad sobą. Zazwyczaj polecane są rodzinom z dziećmi, ponieważ są bardzo czułe w stosunku do maluchów i bardzo cierpliwe w stosunku do wszelkich dziecięcych wybryków, a także są dla nich wspaniałymi opiekunami. Husky pomagają dziecku zapomnieć o wszystkich problemach i kłopotach. Dzieci w towarzystwie tych psów czują się bezpiecznie. Nic więc dziwnego, że gdy dziecko słyszy głośny, niepokojący dźwięk, biegnie do psa. Co zrobił pies?

foto: domuspexa

Kiedy dziewczynka zobaczyła dziwne urządzenie, którego jej rodzice używali, od razu wiedziała, że nic dobrego z tego nie wyjdzie. Nie wiedziała wówczas, że przedmiot ten służy do sprzątania. Była na to za mała, więc ta dziwna rzecz z długą rurką ją przeraziła. Gdy urządzenie zaczęło wydawać sygnały dźwiękowe, brzęczeć i stukać, uznała, że czas poszukać schronienia.

Z kolei husky od razu wiedział, czego się spodziewać. Obserwował odkurzacz, trzymając się od niego w bezpiecznej odległości, siedząc pod ścianą w korytarzu. Pies wiedział, że tam jest bezpiecznie, ale wiedział też, że sytuacja może się szybko zmienić.

foto: domuspexa

Jeden z komentujących nagranie zapewnia, że pies był tak samo przestraszony jak dziewczynka. Starał się jednak być odważny, aby uspokoić swoją małą przyjaciółkę.

Mała dziewczynka podbiegła do zwierzęcia, które dzielnie siedziało. Husky starał się utrzymać pozycję wyprostowaną, aby pokazać dziecku, że nie ma żadnego zagrożenia. Było jednak oczywiste, że gdyby odkurzacz zbliżył się w ich kierunku, pies sam zacząłby uciekać.

foto: domuspexa

Dziewczynka trzymała się psa, dopóki „zagrożenie” nie minęło. Zwierzę dzielnie siedziało i nie uciekało. Przyjaciele zdawali się dodawać sobie nawzajem otuchy.

Główne zdjęcie: domuspexa