Kiedy u kobiety rodzi się syn, niewiele osób myśli o tym, że najważniejsze jest, aby w przyszłości został dojrzałym i męskim. Matki chłopców często nie wiedzą jak należy się zachować, aby w przyszłości stał się dorosłym i niezależnym od niej mężczyzną.

W życiu każdego małego chłopca są takie chwile, kiedy matka po prostu musi „oddać” go na wychowanie ojcu. Kiedy to się zaczyna i w jakim wieku? Co powinna zrobić matka, a czego nie powinna robić?

Jak matka wpływa na życie syna

0-3 lata. Chłopiec jest pod wpływem matki, swoich uczuć i innych ludzi. Tutaj chłopiec będzie miał doświadczenie spokoju i harmonii. Jest to podstawa zdrowia psychicznego i umiejętność pełnego wyrażania swoich uczuć. Do 3 roku życia jest to okres pochłaniania miłości, która będzie zasobem na całe życie! Jednak miłość matki do syna-dziecka w tym okresie w żaden sposób nie powinna być mylona z miłością kobiety do mężczyzny, a tak się często dzieje. Jest to problem, za który mężczyzna będzie musiał zapłacić w swoim dorosłym życiu. Ważne jest, aby z okazywanej przez Ciebie czułości wobec dziecka nie wynikało podwójnego przesłania.

3-11 lat. Matka musi w końcu wypuścić syna‼️ Od tego momentu chłopiec zaczyna czerpać energię z zupełnie innych źródeł. Jeśli nadal pozostaje z tobą, to bierze od Ciebie więcej, niż od ojca! I tu właśnie „TRACIMY” prawdziwych mężczyzn!

11-16 lat. Męskość nastolatka powinna być już wyraźnie i jednoznacznie ustalona. W tym okresie zmniejsza się wrażliwość. Chłopiec w końcu ulega swojej męskiej naturze, przygotowując się do tego, by zarabiać i być obrońcą!

I wtedy taki syn, gdy stanie się dorosły, będzie miał nieproporcjonalnie więcej męskiego niż kobiecego. W przyszłości spotka kobietę, która ma zdecydowanie więcej kobiecości. Będą się spotykać, aby się wzajemnie równoważyć. To właśnie wtedy stworzą parę.

Teraz już wiesz, co musisz zrobić, aby wychować prawdziwego chłopaka bez zbędnego obciążenia w postaci neurotycznej relacji z jego matką. Chciałem, aby ten artykuł zainicjował u Ciebie przeprowadzenie wewnętrznego „przeglądu” Twoich relacji.

Główne zdjęcie: kakao.im