Wszystkie schroniska dla zwierząt mają pewien problem - mają ograniczone możliwości. Urocze kociaki i radosne szczeniaki szybko znajdują nowe domy. Ale im dłużej zwierzęta pozostają w schronisku, zwłaszcza starsze psy i koty, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że znajdą nowe domy. W takim przypadku jedynym wyjściem jest ich uśpienie. W lipcu 2019 roku kobieta przyszła do schroniska Asheville Humane Society (AHS) i zapytała: „Które dwa niepełnosprawne psy mieszkają tu najdłużej?”.

Pracownicy nie mogli w to uwierzyć. To był „taki dzień, o którym marzy każdy, kto pracuje w schronisku dla zwierząt!” napisali na swojej stronie na Facebooku. Pracownicy schroniska cieszyli się ze szczęścia zwierząt, ale jednocześnie byli smutni z powodu rozstania z nimi. Lesley udostępniła na Facebooku:

Pracownicy, członkowie zarządu i wolontariusze zebrali się, aby pożegnać dwóch ukochanych przyjaciół! Wszyscy płakali”.

Jest to bardzo ważne, aby zabrać najstarsze zwierzęta” - powiedziała Lesley po tym, jak Sam i Brut znaleźli się w samochodzie. Sam zmaga się z wieloma chorobami i został oddany do schroniska po nieudanej próbie znalezienia nowych właścicieli. Jeśli chodzi o Bruta, to ma on ponad 13 lat i cierpi z powodu rozłąki z poprzednimi właścicielami. „Lesley ma trzypiętrowy dom i duże ogrodzone podwórko, na którym psy spędzą resztę swoich dni" - tłumaczy AHS”.

Jestem szczęśliwa, że mogę dać im dom do końca ich życia, ponieważ dają nam tyle miłości” - powiedziała kobieta ze łzami w oczach.

Było to szczególnie ważne dla Bruta, który bardzo bał się ponownego pozostawienia go na pastwę losu. Lesley zapewniła go, że już nigdy nie będzie samotny. Sam i Brut zadomowili się w nowym domu i szybko przyzwyczaili się do swoich życzliwych właścicieli.

To nie pierwsza sytuacji dla Lesley, ponieważ adoptowała już kilka starych psów. Co więcej, kobieta powiedziała AHS, że przygarnie jeszcze dwa zwierzęta.

Główne zdjęcie: storyfox