Magia kamieni znana jest od czasów starożytnych. Są one przepełnione naturalną energią, która może rozprzestrzeniać się na konkretne osoby. Ezoterycy radzą, by przy wyborze kamieni kierować się własnymi pragnieniami.

Istnieją pewne kamienie będące amuletami i talizmanami do przyciągania pieniędzy. Każdy kamień posiada wyjątkowe właściwości i dysponuje własnymi możliwościami. Jeśli prawidłowo je wybierzesz, możesz skorzystać ze wsparcia swojego pomocnika. Talizman zaś pomoże odnieść sukces w tych dziedzinach, w których człowiekowi będzie brakowało sił i energii.

Jakie kamienie można uznać za prawdziwe talizmany?

Karneol.

Ten naturalny minerał sprawdza się w budowaniu relacji. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz poznać danej osoby lub masz wątpliwości co do skuteczności negocjacji, kamień pomoże pozytywnie rozwiązać zaistniałe sytuacje. Pierścionek z kamieniem powinien być noszony tylko na palcu serdecznym. Możesz również czerpać korzyści z noszenia bransoletki z karneolem.

Działanie kamienia jest dość proste. Jego moc spowoduje, że konkretna osoba będzie mogła spodobać się swojemu rozmówcy. Kamień posiada szczególny wpływ od połowy wiosny do wczesnej jesieni. W tym czasie uaktywniają się wszystkie siły. Najkorzystniejszym czasem dla kamienia jest czwartek.

Tygrysie oko.

Można go nosić na łańcuszku na szyi. Kamień ten będzie również sprzyjał, jeśli dziewczyna będzie miała spinkę do włosów z tym kamieniem. Minerał ten jest szczególnie aktywny w okresie letnim. W okresie zimowym i jesiennym moc i siła kamienia ulega wyraźnemu osłabieniu.

Podczas codziennego noszenia kamienia można zauważyć różne drobiazgi. Twoja intuicja będzie dobrze się sprawdzać. Jeśli musisz dokonać ważnego zakupu lub udać się na rozmowę kwalifikacyjną, warto założyć na siebie łańcuszek z tym kamieniem. Aby jednak minerał nabrał sił, należy pozwolić mu na odpoczynek co pewien czas i ukryć przed światłem słonecznym.

Cytryn.

Pełni on funkcję ochronną. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie koncentracji, poprawa pamięci i ochrona przed depresją. Jest to również doskonała ochrona przed wampirami energetycznymi i negatywnymi ludźmi.

Jako talizman, kamień ten można nosić w torebce lub kieszeni. Jeśli minerał będzie stale towarzyszył swojemu właścicielowi, da mu siłę i chęć do dalszego działania.

Topaz.

Kamień naturalny jest najczęściej wybierany przez liderów. Dla liderów kamień będzie prawdziwym znaleziskiem, które doprowadzi do sukcesu. Topaz pomoże zwiększyć szacunek do danej osoby.

Najlepszym czasem na ładowanie minerału jest pełnia księżyca. Należy go umieścić wieczorem na parapecie i pozostawić tam do następnego ranka. Talizman stanie się prawdziwym źródłem i sojusznikiem kreatywności.

Selenit.

Kamień można bezpiecznie nosić jako biżuterię na łańcuszku. Doskonale prezentuje się również na biurku w postaci różnych kształtów. Ale zawsze powinny być na widoku, aby ujawnić pełny potencjał ich właściciela.

Kamień nadaje się do kreatywnych ludzi. Pomaga im rozwijać kreatywne myślenie i znaleźć niekonwencjonalne wyjście z każdej nietypowej sytuacji. Ten kamień pomoże z realizowaniem każdego pomysłu, jeśli będziesz go mieć zawsze przy sobie.

Moc kamieni może pozytywnie wpłynąć na energię człowieka. Wszystkie minerały można łączyć ze sobą lub korzystać z nich osobno.

Główne zdjęcie: google.com