Powszechne dla wielu ogrodników jest stosowanie środków chemicznych do zwalczania szkodników. Jednak przy niewłaściwym użytkowaniu mogą one spowodować zniszczenia.

Najlepiej posadzić w okolicy kwiaty, które mogą odstraszać szkodniki.

Cechy charakterystyczne dla ekologicznej metody zwalczania szkodników

Podstawowa zasada tej unikalnej metody obejmuje sadzenie różnych roślin na działce. Większość szkodników jest zorientowana przede wszystkim na zapach. Jeśli na jednej grządce posadzone są te same rośliny, szkodniki mogą osiedlać się całymi stadami.

Rozmieszczenie na działce różnych roślin pomoże zdezorientować szkodniki. Wiele roślin, które są wykorzystywane do zwalczania szkodników, ma silny zapach.

Aby chronić ogród przed szkodnikami, najlepiej posadzić następujące kwiaty:

1. Repelenty. Są to rośliny, które mają zbyt intensywny zapach. Można je wykorzystać do szybkiego odstraszenia szkodników.

2. Niektóre kwiaty ogrodowe mogą nie tylko chronić się nawzajem, ale mogą również pomóc Ci uniknąć nieprzyjemnych ukąszeń komarów

3. Mszyc można pozbyć się za pomocą nagietka, gdyż jest to znacznie smaczniejsza roślina dla tych owadów.

Kwiaty o przyjemnym zapachu również mogą być pomocne na działce. Do tego niektóre rośliny wyglądają atrakcyjnie.

Aksamitka

Są to rośliny, które można spotkać w niemal każdym ogrodzie. Istnieje duży wybór nowoczesnych odmian, więc każdy ogrodnik będzie miał z czego wybrać. Aksamitki zwykle sadzone są między rzędami kapusty, pomidorów lub sałaty.

Sadząc je obok truskawek, można pozbyć się chwastów, które szybko niszczą uprawy. Specjaliści twierdzą, że suszone kwiaty tej rośliny również potrafią odstraszyć szkodniki. W tym przypadku należy rozrzucić suszone kwiaty w określonych miejscach.

Nasturcja

Urocza roślina może być wykorzystana w celu ochrony grządek. W szklarni nasturcje ochronią rośliny przed mączniakami. Pomogą również piwoniom, które zostały uszkodzone przez różne choroby.

Niektórzy ogrodnicy wykorzystują nasturcje do potraw, ponieważ kwiaty i liście są jadalne. Mają smak musztardy.

Nagietek

Te kwiaty znamy z dzieciństwa, ale nie wszyscy ogrodnicy wiedzą, że roślina ta przyciąga mszyce. Jeśli posadzisz ją obok róż, mszyc będzie znacznie mniej.

Nagietek sadzi się również przy grządkach z ziemniakami. W tym przypadku ten zapach odstraszy stonkę ziemniaczaną. Na grządkach z kapustą lub koprem nagietek może również odstraszyć szkodniki. Doświadczeni ogrodnicy polecają również posypywanie rozdrobnionej rośliny na całej działce.

Lawenda

To niezwykle urocze kwiaty, które świetnie wyglądają w ogrodzie i zachwycą ogrodników. Najczęściej sadzi się je w pobliżu róż. Chronią one krzewy róż przed różnymi szkodnikami. Po umieszczeniu gałązek lawendy w pomieszczeniu, tworzy ona spokojną atmosferę. Owady przestaną cię wtedy niepokoić.

Niektórzy ogrodnicy polecają sadzenie ziół w ogrodzie. Można je również wykorzystać do pozbycia się szkodników w ogrodzie.

Główne zdjęcie: google.com