Wszyscy kochamy małe kociaki i szczeniaki, bo są tak urocze, zanim dorosną. Patrzysz na ich wesołe i malutkie mordki i od razu czujesz się szczęśliwy.

Później dorastają i tracą swoją „dziecięcą” uroczość, ale nigdy nie przestają być dobrymi i wiernymi przyjaciółmi.

Właściciele tego psa mogą się nie martwić, że ich zwierzak będzie duży i ogromny!

Ma zaledwie 10 tygodni, jest niewiele większy od jabłka i waży zaledwie 300 gramów. Poznajcie Toudi, chihuahua z Wrocławia, który jest prawdopodobnie najmniejszym psem na świecie.

Mimo, że Toudi ma dopiero trzy miesiące i rozwija się absolutnie normalnie, jest bardzo małych rozmiarów. Maleństwo ma zaledwie sześć centymetrów wzrostu.

foto: kakao.im

Właściciele Toudi nie mają pojęcia, czemu pies jest taki mały. Mimo to że rasa chihuahua jest jedną z najmniejszych ras psów na świecie, brat Toudi, który mieszka pod tym samym dachem co on, jest całkiem normalnych rozmiarów przy około 1,5 kg. Natomiast Toudi jest kilka razy mniejszy od swojego brata.

foto: kakao.im

Jeśli Toudi nadal będzie rósł w takim tempie jak teraz, jest szansa, że zostanie nowym rekordzistą Guinnessa. Na wyciąganie takich wniosków jest jednak jeszcze za wcześnie - Toudi musi najpierw stać się dorosłym psem, a do tego pozostały jeszcze dwa miesiące.

foto: kakao.im

Toudi jest tak malutki, że zamiast miski do picia używa zakrętki od butelki.

foto: kakao.im

Ta rasa psów zazwyczaj ważą od 2 do 3 kilogramów. Natomiast takie małe jak Toudi rodzą się bardzo rzadko.

foto: kakao.im

Toudi przez cały dzień zjada tylko kilka chrupek suchej karmy.

foto: kakao.im

Właściciele Toudiego muszą ciągle uważać, aby nie nadepnąć na niego, gdyż jest on koloru beżowego i dobrze komponuje się z kolorem podłogi w domu.

foto: kakao.im

Toudi jest wielkości banknotu o nominale 50 zł. Najmniejszym obecnie psem na świecie jest Chihuahua o imieniu Boo-Boo, który ma zaledwie 10 centymetrów wzrostu i waży około 700 gramów. Toudi ma wszelkie szanse, by zostać najmniejszym psem świata i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

foto: kakao.im

Toudi zrobił furorę wśród przyjaciół i sąsiadów rodziny Ciepły. Weronika, która zajmuje się maleństwem, narzeka, że przyjaciółki przychodzą teraz do Toudi zamiast do niej.

foto: kakao.im

Malutki Toudi mieści się w całości na dłoni człowieka.

Główne zdjęcie: kakao.im