Burak to jedno z najpopularniejszych warzyw korzeniowych w przepisach tradycyjnej kuchni słowiańskiej.

Potraw z jego dodatkiem jest tak wiele, że uprawiając takie warzywo w swoim ogrodzie, ogrodnicy zadają sobie pytanie: „W jaki sposób przechować buraki przez całą zimę?”.

1. Przechowywanie buraków w domu

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz jest pojemnik. Sprawdzą się zarówno skrzynki, jak i pudła. Wybrany pojemnik należy wypełnić burakami i zasypać piaskiem lub trocinami. Postawić wszystko w chłodnym miejscu. W takich samych warunkach można przechowywać buraki przez długi czas, zawijając każdy z nich w folię lub pergamin.

2. Przechowywanie w mieszkaniu

Najlepszym miejscem będzie jak najdalej od źródeł ciepła (grzejnik, kaloryfer). Przeszklony balkon to idealne rozwiązanie w przypadku mieszkań.

Jeśli zimą temperatura spada poniżej -9 stopni, ważne jest, aby ocieplić pomieszczenie, w którym będą przechowywane buraki.

3. Zamrażanie buraków

Jeśli masz w domu zamrażarkę, to znacznie ułatwisz sobie zadanie bez przykrych niespodzianek związanych z przechowywaniem warzyw na balkonie lub w piwnicy.

Dzięki włożeniu do zamrażarki, można przechowywać buraki przez cały rok.

Na początek warzywa korzeniowe należy umyć, ugotować, obrać i pokroić w kostkę. Następnie podzielić na części wkładając do pojemników lub woreczków i umieścić w zamrażarce.

Druga opcja dotycząca mrożenia to starte buraki. Dobrze się przechowują i przydają się do barszczu i sałatek.

4. Piwnica

Głównym warunkiem przechowywania buraków w piwnicy jest utrzymanie stałej temperatury. Od tego zależy długość przechowywania.

Odpowiednia temperatura jest od 0 do +3 stopni. Przy wyższej temperaturze buraki mogą się zepsuć.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro