Filmik o dziecku i lustrze. Siedmioletni maluch ma właśnie nową fryzurę. Zmiana nie wydawała się zbyt duża, ale kiedy dziecko popatrzyło w lustro, nie rozpoznało siebie - przyjrzało się uważnie, zaczęło popychać nieznajomego, aż ten upadł na plecy. Oto co oznacza dla tych maluchów zmiana wyglądu: szok - kto to jest, że siedzi przede mną i trzyma moją zabawkę! Oddaj to, łobuzie! Przypominasz mi kogoś, to jest podejrzane. Reakcje bardzo małych dzieci są zawsze nieprzewidywalne.

Mogą siedzieć przez kilka minut wpatrując się w coś, co im się podoba, mogą zasnąć podczas karmienia, mogą położyć się na psie jak na poduszce, mogą też pomylić swoje odbicie w lustrze z kimś innym. Ale dzieci różnie reagują na swoje odbicie. Niektóre z nich zdają sobie sprawę, że to one i przyzwyczajają się do swojego odbicia, ale inne uparcie myślą, że to ktoś zupełnie obcy i nawet próbują się z nim porozumieć, kłócą się z nim lub próbują zabrać mu zabawkę!

Ten maluch musiał wcześniej być przyzwyczajony do swojego odbicia, ale nowa fryzura zupełnie go zdezorientowała. To na pewno ktoś inny! Ale wkrótce maluch też zda sobie z tego sprawę i zacznie spokojnie reagować na swoje odbicie. Tymczasem rodzice mogą się tylko śmiać z niespodziewanej reakcji dziecka. Choć nie będziemy ukrywać, że nas, dorosłych, czasem szokuje to, co widzimy w lustrze - coś z twarzą, kilka dodatkowych kilogramów, coś kompletnie nie tak. Zachowanie dziecka jest jak najbardziej naturalne.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: news47times.com