Niektórzy ludzie są przekonani, że koty, mimo że są małe i pozornie bezbronne, snują podstępne plany, by szkodzić ludziom i niszczyć wszystko, co stworzyli.

Ale to nie jest prawda, po prostu czasem zdarza się to przez przypadek i nie ma w tym żadnej złośliwości. Wręcz przeciwnie, koty uważają, że powinny chronić ludzi przed wszelkimi możliwymi nieszczęściami i pomagać we wszystkich przedsięwzięciach.

W tym celu nie śpią przez całą noc i są w ciągłym ruchu, aby być w dobrej formie fizycznej.

Zawsze są gotowe na coś niespodziewanego i w każdej chwili mogą przeciwstawić się wszelkim kłopotom. Można zatem zerknąć na listę ważnych kocich obowiązków, by wszystko stało się dla nas zrozumiałe i byśmy nie myśleli o nich nic złego.

 1. Jeśli ludzie się nie wysypiają, kot musi wyspać się za nich.

 2. Kot robi wszystko, aby chronić człowieka przed niebezpiecznymi roślinami.

 3. Kot powinien rozrzucać różne przedmioty przy każdej okazji, aby człowiek regularnie przysiadał i schylał się, dbając w ten sposób o swoją kondycję.

 4. Kiedy człowiek śpi, należy pamiętać, aby mruczeć mu do ucha, aby inne hałasy nie zakłócały jego snu.

 5. Kot ma obowiązek co jakiś czas sprawdzać, czy w lodówce nie ma niezdrowego jedzenia i w miarę możliwości niszczyć wszystko co niedobre.

 6. Kot musi w nocy co godzinę sprawdzać, czy pod kołdrę człowieka nie wpełznął jakiś wąż.

 7. Kot musi zadbać o swoją kondycję, skacząc w trudno dostępne miejsca i wykonując różne akrobatyczne sztuczki.

 8. Kot jest zobowiązany do dzielenia się z człowiekiem wszystkim, co ma. Wyrzucać trochę jedzenia ze swojej miski i zostawiać wszędzie swoją sierść, aby człowiek mógł się ogrzać.

 9. Kot powinien codziennie rano przypominać człowiekowi stare przysłowie: „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”. Im wcześniej człowiek wstaje, tym więcej Bóg mu (i kotu) daje.

 10. Kiedy człowiek ścieli łóżko, kot musi sprawdzić, czy pod prześcieradłem nie ma przypadkiem żadnych innych przedmiotów.

 11. Kot musi śpiewać piosenki, aby uszczęśliwić człowieka. Nawet jeśli jest 3 w nocy.

 12. Kot powinien odpędzać złe sny od człowieka. Jeśli kot zauważy, że człowiek przewraca się w łóżku, musi wskoczyć na jego głowę i zacząć odpędzać złe sny i nocne koszmary.

 13. Kot jest zobowiązany do sprawdzenia wszystkich napotkanych siatek i pudełek pod kątem ukrytych niebezpieczeństw.

 14. Kot musi mocno trzymać długopis lub ołówek w zębach, podczas gdy człowiek próbuje pisać.

Główne zdjęcie: kakao.im