Życie jest pasmem zarówno sukcesów, jak i porażek. Wszyscy chcielibyśmy, aby w naszym życiu tych drugich było jak najmniej, lecz niestety pojawiają się one o wiele częściej niż powinny.

Każdy z nas ma gorsze chwile, przeżywa sytuacje wydające się bez wyjścia. Kluczowym jest jednak, aby nie dać się pokonać złym myślom, strachowi i przygnębieniu. Kłopotom należy wyjść naprzeciw, aby skutecznie znaleźć sposób na ich pokonanie.

Zadajmy sobie kilka pytań dotyczących naszej sytuacji: Co zrobiliśmy nie tak, że wpadliśmy w tarapaty? Gdzie najłatwiej znajdziemy pomoc? Jaką lekcję wyciągniemy z tej sytuacji? Co dzięki niej możemy zyskać?

1

Niedawno sam przeżywałem bardzo ciężkie chwile – jeden z moich rodziców, których kochałem nad życie, ciężko zachorował i trafił do szpitala. Oczywiście, doskonale wiecie, jakich uczuć wtedy doświadczałem. Stres, rozpacz, ból – po prostu przeżywałem dramat.

Lecz pewnego dnia, siedząc na szpitalnym korytarzu i czekając na wyniki badań taty, wdałem się w dyskusję z pewną starszą panią. Początkowo nie byłem pewny, czy zwierzyć jej się ze swoich problemów, lecz gdy to zrobiłem, ta wyjęła kartkę z kieszeni i przekazała ją mnie.

„Ta modlitwa bardzo pomogła mi, kiedy przeżywałam trudny okres. Byłam w sytuacji bardzo podobnej do Twojej, lecz odmawiając ją znalazłam duchowe wsparcie. Odmawiaj ją codziennie, najlepiej rankiem. Jeśli uwierzysz w jej moc, już po trzech dniach zobaczysz, jak twoje życie zmienia się na lepsze.”

2

Zgodnie z jej zaleceniami, zacząłem ją odmawiać – nie miałem przecież nic do stracenia. Muszę przyznać, że naprawdę czułem, jakbym znalazł w niej oparcie. Bardzo pomogła mi w trudnym okresie.

Mój ojciec wyzdrowiał, a ja teraz przekazuję treść tej modlitwy Tobie. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w trudnym położeniu, nie wahaj się i wezwij na pomoc swojego niebieskiego opiekuna. Niczym nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać.

Oto treść modlitwy:

Aniele Stróżu, mój Święty Opiekunie, miej mnie w swojej opiece!
Szczerze Cię wzywam: oświeć mnie dzisiaj
Ochroń od wszelkiego zła, zachęcaj do dobrych uczynków
i prowadź ku miłości i szczęściu

Święty Aniele, przywiązany do mojej grzesznej duszy,
nie zostawiaj mnie i nie odstępuj ode mnie w chwilach troski
Nie dopuszczaj, by zło posiadło moją duszę

Wzmocnij mnie, bym pokonał moje słabości
Aniele Stróżu, obrońco mojej duszy i ciała chroń mnie każdego dnia,
Rozjaśnij mi myśli i pokaż drogę ku dobremu.