Czy nadejdzie ten czas, kiedy kłusownicy nie będą już polować na słonie, kiedy te piękne zwierzęta nie będą już zamknięte w ogrodach zoologicznych? Rzeczywiście, w niewoli żyje się im bardzo ciężko – słonie nie „komunikują się” ze swoimi rodakami, spędzają cały czas w zamkniętej przestrzeni, nie jedzą liści drzew, nie kąpią się w jeziorach.

foto: leafclover.club

Zwierzę można umieścić w wolierze z innym słoniem, ale w końcu jedna z pary umrze lub trafi do innego zoo. Są też słonie, które bardzo długo żyją w samotności.

Ostatnio w jednym z hiszpańskich ogrodów zoologicznych umarła samica słonia o imieniu Flavia. Zwierzę żyło w niewoli przez 47 lat, z czego 43 lata – w całkowitej samotności. Flavia cierpiała na depresję.

Samica indyjskiego słonia została oddzielona od rodziców, gdy miała trzy lata.

foto: leafclover.club

Od tego czasu mieszkała samotnie w hiszpańskim zoo i nie miała kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

W Internecie często pojawiały się zdjęcia i filmy z Flavią, na których ona błąkała się po wolierze z opuszczoną głową, dokładnie tak, jak robią to ludzie w depresji.

foto: leafclover.club

Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt podjęły kilka prób przeniesienia Flavii, aby mogła ona mieszkać z innymi słoniami, ale nie udało im się to zrealizować na czas.

Niedawno w Internecie pojawiło się zdjęcie, które natychmiast stało się przebojem. Zdjęcie zostało udostępnione przez użytkownika pod pseudonimem Soumya Vidyadhar

Można na nim zobaczyć wzruszające pożegnanie słoni, zanim zostaną wysłane do różnych ogrodów zoologicznych i rozstają się na zawsze.

foto: leafclover.club

Słoniom grozi wyginięcie. Co 15 minut kłusownicy zabijają jednego słonia na Czarnym Kontynencie.

Jeśli eksterminacja największych zwierząt lądowych będzie kontynuowana w tym samym tempie, to do 2025 roku w afrykańskich sawannach nie pozostanie ani jednego słonia.

Na przykład Tanzania straciła już połowę swoich słoni w ciągu ostatnich trzech lat. W 2009 roku, według różnych szacunków, w tym afrykańskim kraju żyło od 70 do 80 tysięcy słoni, a teraz jest ich o połowę mniej.

Mamy nadzieję, że ludzie opamiętają się i przestaną zabijać słonie! A co Ty myślisz o tym problemie?

Główne zdjęcie: leafclover.club