W związku z sezonem wiosenno-letnim wielu osób preferuje rekreację na świeżym powietrzu i pracę ogrodową. Wszystko super, ale czasem nam mocno przeszkadzają komary, muszki oraz inne szkodniki.

Nie ma nic gorszego od komara atakującego w nocy, który nie daje nam zasnąć i którego bardzo trudno zauważyć w pomieszczeniu. Ale mamy na to przykre doświadczenie świetne rozwiązanie. Chodzi o rośliny, które mają właściwości odstraszające komary i inne owady. Chcemy więcej o nich powiedzieć.

Krzewy.

Bez czarny. Kwitnie bardzo pięknie, a także daje wysokie zbiory smacznych i zdrowych jagód. Zapach odstrasza komary, a także inne irytujące owady.

foto: google

Rącznik pospolity. Jest to duży krzew podobny do palmy. Należy wiedzieć, że nasiona tego krzewu są silnie trujące. Dobrze odstrasza osy, muchy i komary.

foto: google

Czeremcha. Chyba wszystkim jest znany krzew czeremchy, bowiem jej kwiat wydziela silny zapach, który szybko rozprzestrzenia się całymi kilometrami. Czeremcha ma wiele właściwości leczniczych. Owadów również odstrasza zapach tego aromatycznego krzewu.

foto: google

Kwiaty.

Nagietek. Bardzo intensywne zabarwienie kwiatów nagietka wprawiają w zachwyt każdego ogrodnika, a także odstraszą komary. Ma również przydatne właściwości.

foto: google

Lawenda. Ta roślina nie lubi zimna, dlatego lepiej rośnie w pomieszczeniach dobrze ogrzewanych. Lawenda jest jedną z najskuteczniejszych środków uspokajających. Również skutecznie odstrasza komarów.

foto: google

Pelargonia. Jest kwiatem doniczkowym. Jednak pelargonię można też latem posadzić w ogrodzie, a to znaczy, że udało się nam skutecznie zabezpieczyć się przez komarami.

foto: google

Citronella. Powszechnie uważany za jeden z najlepszych środków odstraszających komary. Citronellę możemy postawić w okolicy drzwi wejściowych. Wtedy komary będą omijały nasz dom z daleka.

foto: google

Wymieniliśmy główne dwa rodzaje „odstraszaczy” komarów, a także innych owadów latających i pełzających. Wszystkie wyliczone rodzaje krzewów i kwiatów nie tylko chronią nas od komarów, ale także mają właściwości lecznicze. Zachwycają nas również swoim zapachem oraz pięknem.

Główne zdjęcie: google.com