Jest jedna rzecz, która denerwuje każdą gospodynię bez wyjątku. Mowa tu o sytuacji, kiedy człowiek zapomina, że postawił coś na płycie i przypomina sobie tylko, kiedy poczuje zapach przypalenizny.

Na szczęście jest jeden niesamowity sposób, aby szybko wyczyścić garnek lub patelnię ze stali nierdzewnej. Wszystko, czego potrzebujesz to kilka plasterków cytryny i woda. Kwas cytrynowy i wrząca woda usuną spalone osady, a cytryny pomogą również zneutralizować nieprzyjemny zapach „palenia”.

No więc: mamy przypalony garnek. Nie ważne, co tu się przypaliło. Najważniejsze jest to, że teraz przyda nam się super oczyszczający środek, który również zneutralizuje zapach.

Potrzebne będzie:

  • 2 cytryny
  • woda
  • Przypalony garnek

foto: goodhouse.ru

Pokrój cytryny.

foto: goodhouse.ru

Pokrój dwie cytryny, jak chcesz: w kółka, plastry, na sześć lub osiem, nieważne. Rozłóż je na dnie rondla, aby przykryć przypalone dno.

Dodaj trochę wody.

foto: goodhouse.ru

Wystarczająco, żeby przykryć dno garnka. Nie trzeba całkowicie zalewać cytryn, one i tak wypłyną na powierzchnie. Gdy przypalone dno jest całkowicie przykryte, włącz płytę.

Doprowadź do wrzenia.

foto: goodhouse.ru

Można postawić garnek na dużym ogniu, żeby woda się zagotowała. Zagotuj na chwilę cytryny.

Ostudź.

foto: goodhouse.ru

Kiedy woda ostygnie, odsączyć ją i wyrzucić cytryny. Na dnie garnka może pozostać cienka brązowa warstwa. Wszystko, co musisz zrobić, to delikatnie wyczyścić ją gąbką kuchenną. Jeśli coś zostanie, to łatwo zniknie.

Umyj garnek.

foto: goodhouse.ru

Kilka razy w ciepłej lub chłodnej wodzie i będzie jak nowy. Trudno uwierzyć, że to ten sam garnek, który wydawał się beznadziejnie zepsuty. Musisz przyznać, że to lepsze niż drapanie go żelazną gąbką, ścierając opuszki palców.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru