Wśród mnóstwa wiadomości, które wiążą się z katastrofami, przestępstwami oraz innymi sprawami nie wywołującymi w nas pozytywnych uczuć, da się znaleźć także przepiękne ludzkie przeżycia. Niestety prawie zawsze są one za okropnymi oraz wywołują u nas strach o nasz kraj i nasze jutro wiadomościami.

Oczywiście powiadamianie o dylematach świata jest ważne, lecz zazwyczaj cała koncentracja gromadzi się jedynie na nich. Lecz w koło nas dzieją się jednocześnie rzeczy świetne, o których trzeba mówić tak samo głośno! Jako dowód na to istnieje historia pewnego człowieka z Alabamy o imieniu Walter.

 

Wszystko rozpoczęło się w momencie, w którym Walterowi zepsuł się samochód. Na pierwszy rzut oka to nic poważnego, gdyby nie fakt, iż wydarzyło się to, gdy dostał on nową pracę w firmie Bellhops, która pomaga w przeprowadzkach. Następnego dnia musiał on pójść na pierwszą zmianę. Dla mnóstwa osób, którzy mieszkają daleko od swojej pracy, sprawiło by to, iż prawdopodobnie wzięliby wolne, mówiąc, że zachorowali. Lecz dla bohatera tej historii nie było to przeszkoda, której nie był w stanie pokonać… Nawet raz nie pomyślał, że może nie przyjść do pracy pierwszego dnia.

Zdecydował się dotrzeć tam mimo wszystko. Wyszedł z domu w północ i szedł tak calutką noc, by dotrzeć tam rano. W czasie drogi zobaczyli go funkcjonariusze, którzy incydentalnie tamtędy jechali. Zatrzymali radiowóz, bo byli ciekawi, co ma im do powiedzenia mężczyzna idący poboczem. Jego odpowiedź tak ich zachwyciła że osobiście podwieźli go do firmy i postawili śniadanie w mieście.

W swój pierwszy dzień pracy chłopak miał pomagać przy przeprowadzce Jenny Lamey. Kobieta i jej rodzina postanowili zrobić przełomowy krok. A mianowicie przeprowadzić się. Walter dotarł do pracy przed czasem, poprzez dobry uczynek, jaki wykonali dla niego funkcjonariusze. Wyjaśniali oni rodzinie Lamey, dlaczego nie przyjechał on później, jeżeli mógł jeszcze apetycznie spać. Ta opowieść tak spodobała się Jenny, iż zdecydowała się inwitować Waltera do domu i zapytać, czy nie chce jeszcze wypocząć zanim zacznie pracować.

Chłopak odmówił i poprosił o możliwość zaczęcia pracy od razu. Jenny nie potrafiła zrozumieć, iż dostał się jej pracownik, który jest taki pomocny oraz niestrudzony, toteż podzieliła się tą historią na Facebooku.

This is an incredible story. The grit and heart Walter showed defines Bellhops' culture precisely. I'm really proud to be on the same team as Walter… we set a high bar on service and he just raised it. Look forward to thanking him in person this week. https://t.co/Fr4ytu5CM1

— Luke Marklin (@LukeMarklin) July 15, 2018

Wideo:

PERSEVERANCE: A young Alabama man who was determined to make it to his new job walked 20 miles. On Monday, he was rewarded with a vehicle of his own.

PERSEVERANCE: A young Alabama man who was determined to make it to his new job walked 20 miles. On Monday, he was rewarded with a vehicle of his own. https://bit.ly/2JtPnjT

Gepostet von ABC 33/40 am Dienstag, 17. Juli 2018

Source: facebook.com