Chłopiec o imieniu Dang Van Khuen mieszka samotnie i prowadzi gospodarstwo domowe.

Dziś podzielimy się z wami historią sieroty z Wietnamu, która poruszyła nas i miliony internautów.

To dziecko na co dzień pracuje, pracuje w polu i uprawia warzywa, aby się utrzymać. Ale poza tym wszystkim Dang świadomie chodzi do szkoły i otrzymuje wykształcenie. Potem wraca do domu i znowu do pracy.

foto: laykni.com

Jego matka zmarła, gdy był jeszcze bardzo mały, zaczął mieszkać z ojcem i babcią. Później tata wyjechał do pracy i wysyłał im pieniądze. Wystąpił problem - zmarła jego babcia, a kilka dni później Dang został poinformowany, że jego ojciec zmarł w wypadku przy pracy.

foto: laykni.com

Dowiedziawszy się o jego trudnej sytuacji, nauczyciel chłopca zaczął zbierać fundusze, aby mógł pochować swoich bliskich. Mężczyzna poinformował również lokalne władze o sytuacji, w jakiej znalazł się jego uczeń. Chcieli umieścić Danga w sierocińcu, ale on odmówił, też nie chce, żeby ktoś go adoptował, chłopiec chce mieszkać w domu swoich rodziców i mówi, że ze wszystkim sobie radzi.

foto: laykni.com

Po tym, jak nauczyciel opowiedział o życiu Danga w sieci społecznościowej, na chłopca spadły liczne pochwały i słowa uznania za jego odwagę i odporność. Wielu jest gotowych zaoferować mu pieniądze. Niektórzy wyrażają też chęć adopcji go i mają nadzieję, że on zdecyduje się trochę porzucić swoją niezależność - w końcu jest jeszcze dzieckiem, które zasługuje na normalne dzieciństwo.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com