Wygląda na to, że w modę wchodzi pstrokaty kolor pupili, nazywany zarówno ciasteczkami Oreo, jak i dymem czy popiołem.

foto: optim1stka.ru

Niezwykły pies rasa chow-chow dorasta i porusza serce każdego, kto go zobaczy. Nie bez powodu otrzymał przydomek „Srokata chmurka”. Utalentowany i niesamowicie uroczy, dobrze wychodzi na zdjęciach każdego fotografa, nawet niedoświadczonego.

Kiedy był bardzo młody, Szef wyglądał jak młody wilk z kreskówki.

foto: optim1stka.ru

Kiedy trochę podrósł, zaczął wyglądać bardziej uroczo i wzruszająco – kochający właściciele są gotowi ściskać go 24/7.

foto: optim1stka.ru

Szef wyrasta na prawdziwego silnego psa. Ma około 6 miesięcy, ale jest już wielkości dorosłego osobnika. Właściciele właśnie tak go sobie wyobrazili. Jednak to, o czym nie mogli nawet pomyśleć, to cechy przywódcze ich zwierzaka.

foto: optim1stka.ru

Czym ten pies różni się od innych, poza kolorem sierści?

Gdy tylko widzi, że ktoś czuje się źle, natychmiast rzuca się na pomoc. Właściciele zaczęli rozwijać jego talent.

foto: optim1stka.ru

Szef uczestniczy w kursach psów terapeutycznych, które pomagają każdemu, kto potrzebuje pomocy i opieki.

foto: optim1stka.ru

Okazało się, że dobroduszny charakter Szefa nie osłabia go. Zawsze sprawia mu przyjemność bawić się zarówno z dziećmi, jak i z przedstawicielami jego gatunku. Jednak on nigdy nie zostaje pochłonięty grą na tyle, żeby zapomnieć o wszystkim, zawsze kontroluje sytuację wokół siebie i czuwa – nic się nie odbywa bez jego wiedzy.

foto: optim1stka.ru

Kolejną niesamowitą cechą Szefa jest miłość do wody. Pies stara się być obok każdego, kto zdecydował się na kąpiel, obraża się, jeśli go nie zabrali ze sobą.

foto: optim1stka.ru

Na dodatek ten spryciarz rozumie, jaki jest fajny. Jest on gotów bez przerwy pozować dla swoich wyznawców, którzy natychmiast zakochują się w jego delikatnych niebieskich oczach.

foto: optim1stka.ru

Dokładnie takie same oczy ma jego właściciel. A kiedy ten Chow-Chow dorośnie i dojrzeje, nawet ich waga może się zrównać – dorosłe samce potrafią ważyć ponad 50 kg.

foto: optim1stka.ru

Główne zdjęcie: optim1stka.ru