Dzikie niedźwiedzie mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzi. Zwierzę to ze względu na swoje rozmiary i wagę nie jest najbardziej pożądanym gościem dla turysty, który wybrał się na grzyby. Nawet niedźwiedzie żyjące w rezerwatach i ogrodach zoologicznych często okazują agresję wobec pracowników. We wszystkim są wyjątki. Nie wszystkie niedźwiedzie chcą cię zjeść. O tak niezwykłym przypadku dowiesz się z poniższego wideo.

foto: travelask.ru

Turyści jadąc przez rezerwat swoim samochodem zauważyli niedźwiedzia stojącego na dwóch łapach, jak na słynnej kreskówce. Postanowili się zatrzymać, aby lepiej poznać niedźwiedzia. Misiek okazał się bardzo nieśmiały i na samym początku nie chciał nawiązywać kontaktu z nowymi znajomymi, choć z zaciekawieniem zaglądał w szyby ich samochodu. Po rozejrzeniu się i zastanowieniu, niedźwiedź postanawia jednak okazać turystom trochę uwagi. Turyści byli zaskoczeni jego spokojem.

foto: travelask.ru

Dziewczyna siedząca na miejscu pasażera macha do napotkanego niedźwiedzia. Pojawia się klasyczna scena powitania człowieka i niedźwiedzia. Dziewczyna, wykazując się taktem, wita niedźwiedzia, ale kierowca nie spieszy się, aby dołączyć do grzeczności okazanej przez swoją towarzyszkę. Nie byłby zadowolony, gdyby powitał go tylko jeden z jego dwóch przyjaciół, których spotkali przypadkiem na ulicy. Filmik jest bardzo krótki, więc jest prawdopodobne, że po zakończeniu zdjęć mężczyzna prowadzący samochód wyszedł i potrząsnął łapę niedźwiedzia.

foto: travelask.ru

Ludzie często nie doceniają wagi powitania. Może gdybyśmy częściej witali zwierzęta, traktowałyby nas jak przyjaciół. Sytuację na filmie ratuje sama dziewczyna. Rzuca niedźwiedziowi smakołyk. Ten zręcznie chwyta kawałek chleba i zaczyna go żuć. Gdy samochód rusza, dalej obserwujemy, jak niedźwiedź patrząc przez okna, oczekuje, że kierowca przynajmniej na pożegnanie pomacha ręką.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: travelask.ru