Każda osoba na swój sposób przeżywa urazy. Są oczywiście tacy ludzie, których prawie nie da się zranić, ukłuć i wyprowadzić ze stanu harmonii słowami lub czynami. Jednak takie „nieprzebijane” osoby są raczej wyjątkiem od reguły.

Większość z nas w ten lub inny sposób odczuwa ból, kiedy jest traktowana niesprawiedliwie i brzydko.

Istnieje jednak rodzaj ludzi, którzy nie będą ukrywać swojej urazy, ale wyrzucą cały swój gniew i irytację na sprawcę.

Czasami nie wystarczy im po prostu wyrazić swoje nastawienie do tego, co się dzieje, tacy ludzie potrafią ukrywać swoje żale, a nawet podejmować próby zemsty, zdecydowanie nie należy ich obrażać, odwdzięczą się dwukrotnie.

Przedstawiciele znaku Barana nie tolerują żadnej krytyki pod ich adresem, uznają to za bezpośrednie wykroczenie w ich kierunku.

Baran natychmiastowo werbalnie odrzuci najdrobniejsze komentarze, rady i dezaprobaty. On nagle i czasami niegrzecznie tłumi wszelkie próby innych wpłynąć na siebie, a tym bardziej krytykę.

Każda krytyka głęboko rani duszę ludzi spod tego znaku. Baran przez długi czas przewija w głowie rzucane w jego stronę uderzające słowa, jest zły na osobę, która je wypowiedziała, a nawet może żywić urazę.

Skorpiony najbardziej emocjonalnie ze wszystkich znaków reagują na wszelkie negatywne uwagi w swoim kierunku. Potrafią werbalnie odrzucić sprawcę z prędkością błyskawicy, jeśli mówimy o mężczyznach Skorpiona, to z łatwością rozpoczną nawet bójkę.

Skorpiony są spontaniczne, pamiętliwe, a czasem mściwe. Spontaniczność przejawia się w ich natychmiastowych i ostrych atakach na sprawcę. Złość wyraża się w tym, że Skorpiony, choć szybko się oddalają, zawsze pamiętają, jak ta czy inna osoba sobie z nimi postąpiła.

Zemsta jest środkiem ekstremalnym, ale ludzie spod znaku Skorpiona mogą się do niej udać, jeśli sprawca wyrządził im niezatartą moralną krzywdę.

Koziorożce, pod postacią dość zrównoważonych i powściągliwych ludzi, mogą reagować dość ostro na wszelkiego rodzaju negatywne przejawy pod ich adresem.

Z reguły Koziorożce nie dają błyskawicznych reakcji, jak robią to Skorpiony, ale uraza przenika głęboko w ich serce i nie daje im spokoju. Wtedy Koziorożec ma jeden cel – w jakikolwiek sposób ukarać sprawcę i uczynić mu krzywdę stokrotnie bardziej bolesną.

Ludzie spod tego znaku używają różnych sztuczek, aby zrealizować swój podstępny plan. Nie ma mowy o pogodzeniu się – Koziorożce pamiętają swoich przestępców i natychmiast je umieszczają na czarnej liście.

Musisz uważać w swoich wypowiedziach podczas komunikacji z przedstawicielami znaku Panny. Każde przypadkowo rzucone słowo może obrazić i urazić Pannę.

Ludzie spod znaku Panny noszą w sobie obrazę przez bardzo długi czas. Panny z pewnością skorzystają z okazji, aby zemścić się na sprawcy.

Jeśli Pannę obraził kogoś z bliskich, osoba obrażona przy każdej okazji będzie przypominać, co zostało jej powiedziane i zrobione. Panny mogą nawet przestać komunikować się z krewnymi, jeśli uraza była dla nich zbyt głęboka.

Przedstawiciele znaku Strzelca są bardzo samolubni. Jeśli ich samoocena zostanie poddana wątpliwości, to na ich negatywną reakcję nie trzeba będzie długo czekać. Strzelec potrafi dość gwałtownie i ostro „poniżyć” sprawcę, bez wybierania słów i z całkowitym zapominania o takcie i umiarze.

Strzelec jest bardzo wrażliwy, może zostać wytrącony z równowagi przez każde nieznaczne ukłucie w swoim kierunku. Nie wiedząc, jak ugasić urazę w sobie, Strzelec popada w agonię i pragnienie zemsty.

Główne zdjęcie: google.com