Cierpienia tego psa wystarczyłoby na przyzwoitą watahę. Mieszkała w małym indyjskim miasteczku, biednym i prowincjonalnym. Psy i koty nie są tu specjalnie rozpieszczane, same musiałyby sobie radzić. Ulica jest pełna bezdomnych zwierząt, biegają i szukają pożywienia. Jedna radość, tu jest ciepło przez cały rok.

Ktoś żyje długo, ktoś ma mniej szczęścia, jak to biedactwo: złamało łapę. Po tym pies nie potrafił zachować równowagi i wpadł do rowu z brudną gnojowicą i śmieciami - i tak utknął.

Bez szans

foto: optim1stka.ru

Zbiornik była wypełniona gruzem, nie można było przez niego przepłynąć, w dodatku nie pozwalała na to łapa. Każdy ruch wciągał psa w gruz i brud pod wodą, a wkrótce nad powierzchnią pozostał tylko nieszczęśliwy pyszczek. Zostało mu kilka godzin i nie przewidywało się żadnego zbawienia.

Ale czasami zdarzają się cuda: ktoś, kto nie jest obojętny, wezwał wolontariuszy do ratowania zwierząt. I oni znaleźli sposób, by szybko przyjechać po psa.

foto: optim1stka.ru

Udało im się dostać psa na czas, zmarzniętego i zdesperowanego. Jęknął tylko z wdzięczności, próbował wszystkich lizać.

Natychmiast zauważono złamaną łapę, która miała stan zapalny i zauważalnie spuchnęła w zimnej wodzie. Najprawdopodobniej do rany dostał się brud.

Weterynarz oznajmił: pies zbyt długo marzł w rowie. Jeśli łapa nie zostanie pilnie usunięta, infekcja rozprzestrzeni się po całym ciele, antybiotyki nie pomogą. Życie w psie i tak ledwo się trzymało, bicie serca słabło. Istniała nawet możliwość, że pies umrze podczas operacji.

Lekarze skonsultowali się i postanowili ją trochę poleczyć, zmniejszyć stan zapalny i utuczyć. Plan zadziałał, po tym, jak pies dobrze zjadł i dobrze pospał, tabletki zaczęły działać, a trzeciego dnia zaczęto przygotowywać go do operacji.

foto: optim1stka.ru

Szczęściarz dobrze ją przeżył, szybko doszedł do siebie. Wystarczyły mu trzy łapy, by nauczyć się chodzić, a nawet biegać. Nie denerwuje się i radośnie wita wszystkich. Kręci ogonem jak śmigłem, podskakuje i próbuje wspiąć się w ramiona. Po samotności na ulicach nadal nie wierzy, że trafił do bajki i dostał drugie życie.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: optim1stka.ru