Nie ma wątpliwości, że każde zwierzę jest wyjątkowe na swój sposób, ale miłośnicy psów z pewnością powiedzą, że ich pupil jest najlepszy. I oczywiście mają rację.

Monica i jej pies Hazel

48-letnia Monica Burks z Teksasu dzieli swój dom z psem o imieniu Hazel. To maleństwo to krzyżówka yorkshire terriera z pudlem. Ma zaledwie trzy lata. Hazel jest prawdopodobnie jednym z najmilszych i najbardziej opiekuńczych psów. Jest zawsze gotowa do pomocy innym zwierzętom w potrzebie, nawet swoim „zaprzysiężonym wrogom” - kotom.

Niesamowite zdarzenie

Pewnego deszczowego dnia Hazel wyszła na spacer po podwórku wokół domu. Ku zdziwieniu Moniki, nie wracała do domu. Wyglądając przez okno, gospodyni zobaczyła obraz, który trudno wyrazić słowami.

foto: google

Okazało się, że Hazel nie mogła przejść obok jęczącego w deszczu małego kotka i postanowiła zabrać dziecko do swojego domu. Biedny kotek ruszył naprzód, po czym zatrzymał się niepewny. Widać było, że nie wiedział, czy może całkowicie zaufać psu i dokąd go prowadzi. Ale Hazel cały czas pocieszała małe. Monica zdała sobie sprawę, że musi jak najszybciej pobiec po telefon i mieć czas na sfilmowanie tej pięknej sceny.

foto: google

Zdezorientowana kotka prawdopodobnie zastanawiała się, kim jest jej wybawca i dokąd ją zabiera. Wtedy nie wiedział, że zmierza w kierunku swojego nowego szczęśliwego życia. Wkrótce Hazel i kotka wrócili do domu. Jednak maluchowi trudno było wspiąć się po stopniu, więc Hazel złapała ją za kark i zaniosła do środka. Po tym kotka poczuł się jak w domu.

Nowy dom

Opieka nad nową koleżanką Hazel stała się obowiązkiem Moniki. Nazwała małą Shebą. Kobieta miała ją zostawić sobie, ale jej brat, który przyjechał z wizytą, zakochał się w zwierzątku od pierwszego wejrzenia i poprosił, żeby ją zabrać.

foto: google

Mike, tak nazywa się brat Moniki, teraz regularnie przyjeżdża z Shebą do Hazel i na odwrót.

Spójrz na tę cudowną historię.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com