Według astrologów dokładnie połowa przedstawicieli znaków zodiaku systematycznie wpadają w melancholię.

Ludzie często mają zły humor, jednak w żadnym wypadku nie można porównać tego przejściowego zjawiska z depresją. Ta ostatnia jest poważną chorobą, w której obliczu lepiej skonsultować się z lekarzem.

Astrologowie wymienili dokładnie sześciu z 12 przedstawicieli znaków zodiaku, którzy są najbardziej podatni na depresję. Od razu podkreślamy, że jeśli nie znalazłeś się na liście, ale na co dzień towarzyszy Ci zły humor i brak energii, to lepiej zwróć się o pomoc.

Ryby

Jako pierwsze na liście, i nie jest to przypadek, są osoby spod znaku Ryby. Ten znak zodiaku doświadcza depresji częściej niż inne znaki. Ryby mają tendencję do myślenia o innych ludziach ze szkodą dla siebie. Jednocześnie ukrywanie własnych emocji ze względu na „wygodę” komunikacji raczej nikomu nie przyniesie korzyści.

Raki

Następni na tej liście są Raki. Ten znak zodiaku od dawna uznawany jest za jeden z najbardziej wrażliwych i sentymentalnych. Osoby spod znaku Raka stale potrzebują aprobaty dla swoich działań, a także potwierdzenia uczuć innych. Ich głównym problemem jest słaba tolerancja braku uwagi.

Skorpiony

Trzecią pozycję zajmują Skorpiony, które charakteryzują się głębokim przeżywaniem zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji. W każdym związku, zarówno miłości, jak i przyjaźni, ten znak zodiaku daje z siebie maksymalnie dużo z wielką pasją i zaangażowaniem. Trudno sobie wyobrazić ból, z jakim jest im dane każde zerwanie z bliską osobą. Najczęściej właśnie to powoduje rozwój ich depresji.

Koziorożce

Z natury bardzo powściągliwi i celowi, Koziorożce są bardzo rozczarowani, gdy jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiają im osiągnięcie ich celów. W takich przypadkach odczuwają silne poczucie winy i frustracji. Mimo wszystko ten znak zodiaku wyróżnia się odpornością na stres, dzięki której udaje mu się przetrwać złe chwile bez większych strat.

Bliźnięta

Bliźnięta regularnie przechodzą od jednej skrajności do drugiej. Znak zodiaku ze swej natury przeplata radość i beztroskę ze smutkiem i refleksją. Kontrolowanie osobistej huśtawki emocjonalnej pomoże im uniknąć depresji. W przeciwnym razie grozi im moralne wyczerpanie.

Byki

Byk jest ostatnim znakiem na tej liście. Osoby spod tego znaku postępują jako całkowite przeciwieństwo Bliźniąt i Skorpionów. Ten znak zodiaku z łatwością kontroluje swoje emocje. Jeśli jednak depresja go dopadnie, to doświadcza jej bardzo boleśnie. Najczęściej Byk zamyka się w sobie i zrywa wszelkie kontakty ze światem zewnętrznym.

Główne zdjęcie: 5-tv.ru