W większości przypadków ludzie próbują wpływać na nasze decyzje i kontrolować nas swoimi negatywnymi działaniami i słowami. Oprócz poniższych wskazówek postępuj zgodnie z dwunastoma prawami wszechświata, aby powstrzymać toksycznych ludzi przed wykorzystaniem Ciebie.

Negatywne emocje są normalne

Jeśli nie możesz zablokować negatywnej energii, pamiętaj, że jest to również część życia. Każdy z nas potrzebuje negatywnych doświadczeń, jeśli są one odpowiednio dawkowane. Z grubsza mówiąc, aby człowiek poczuł, że żyje i przeżywa cudowne chwile radości, musi mieć w pamięci coś złego, żeby miał z czym porównać.

Jeśli wyobrazisz sobie osobę, która wychowała się tylko w radości, to taka osoba nie przetrwałaby nawet minuty w naszym świecie. Trudności i negatywna energia ludzi wokół nas osłabiają nasze własne biopole i sprawiają, że z czasem staje się ono mocniejsze.

Ucz się na błędach

Jeśli ktoś jest negatywnie nastawiony do Ciebie, może to wynikać z Twoich złych działań w przeszłości. Kiedy znajomy lub nieznajomy okazuje złość, lub agresję, ważne jest, aby najpierw zadać sobie pytanie: „Co mogłem zrobić złego?”

Oczywiście na co dzień zdarzają się sytuacje, w których czyjaś agresja jest naprawdę spontaniczna. Osobom, którze zwracają tę samą monetę takim ludziom, trzeba się nauczyć ważnej lekcji. Składa się ona tylko z trzech słów – „to nie pomaga”.

Są ludzie, którzy nas nie lubią bez specjalnego powodu. Nie należy zwracać na nie uwagi. Jeśli jednak ktoś nas nie lubi z jakiegoś powodu, warto przeanalizować nasze działania i zrozumieć, czy postąpiliśmy słusznie. Jeśli wszystko robimy dobrze, musimy trzymać się z dala od agresora. Jeśli natomiast popełniliśmy błąd, możemy spróbować go naprawić.

Spędzaj więcej czasu z miłymi ludźmi

Nawet jeśli ktoś nas zdenerwował, uraził lub nieustannie przejawia agresję w stosunku do nas w pracy, w szkole czy w innym miejscu, trzeba pamiętać, że miłych ludzi jest znacznie więcej.

To właśnie z miłymi ludźmi musisz spędzać więcej czasu. Eksperci zauważają, że jeśli pod koniec i na początku dnia porozmawiasz co najmniej 10-15 minut z kimś, kto cię szanuje, kocha i docenia, możesz zneutralizować wszystkie złe rzeczy, które powiedzieli i zrobili ci nieżyczliwi ludzie w ciągu dnia. To naprawdę pomaga zablokować negatywne emocje.

Staraj się nawiązywać nowe przyjaźnie, komunikować się z nowymi ludźmi i nieustannie szukać tych, którzy powiedzą dobre słowo w trudnych czasach i nie będą prosić o nic w zamian. Określenie ciemnych i jasnych stron postaci możliwe jest według daty urodzenia osoby.

Pamiętaj, że nie można zadowolić wszystkich

Ta wiedza sama w sobie nie wyleczy cię z negatywnych skutków otrzymanych od drugiej osoby, ale przynajmniej pomoże ci mniej o tym myśleć. Każdy powinien pamiętać, że w każdej chwili ktoś może go obrazić, jednak to nie jest koniec świata.

To, co naprawdę pomaga uleczyć i otrząsnąć się z negatywności innych ludzi, to zdolność do szybkiej odbudowy. Jeśli ktoś nieznajomy krzyczał w autobusie lub był niegrzeczny w kolejce do sklepu, nie jest powodem do zmartwień, bo ta osoba może już nigdy nie pojawić się w naszym życiu. Psychologowie i eksperci w dziedzinie bioenergii radzą częściej powtarzać: „Nic złego się nie stało”, bo tak naprawdę jest.

Główne zdjęcie: google.com