Kot o imieniu Narnia stał się znany publiczności w 2018 roku i zadziwił wszystkich swoim wyjątkowym i niesamowitym wyglądem. Zwierzaka często nazywa się „dwulicowym”, ponieważ jego twarz podzielona jest na dwie części dokładnie pośrodku i mają dwa różne kolory: czarny i szary. Większa część ciała kota jest czarna, na szyi znajduje się biała plamka. Oczy Narnii są również niezwykłe: są jasnoniebieskie, chociaż większość brytyjskiej rasy kotów posiada żółtawe oczy.

Interesujący fakt! Narnia ma własny profil na Instagramie, który subskrybuje ponad 240 tysięcy internautów.

Właścicielka kota, Stephanie Gimines, jest profesjonalną hodowczynią i uwielbia brytyjczyków, bo są niesamowicie urocze. Właścicielka Narnii niedawno podzieliła się radosnym wydarzeniem. Jej niesamowity zwierzak został tatą. Dzieci Narnii odziedziczyły oba odcienie ojca, ale oddzielnie. Oczy kociąt są żółte, najrzadszy niebieski kolor po kotu „dwulicowym” nie został odziedziczony. Nawiasem mówiąc, matka kociąt jest również bardzo piękna.

Zwierzęta podobne do Narnii nazywane są w nauce chimerami. Takie przedstawiciele fauny mają jednocześnie dwa różne zestawy DNA, co jest możliwe, gdy dwa zarodki łączą się po zapłodnieniu. Ale właścicielka kota, Stephanie, przeprowadziła analizę genetyczną swojego zwierzaka i podczas testów okazało się, że jej zwierzak z naukowego punktu widzenia nie jest chimerą. Więc jego rzadki kolor jest tajemnicą natury.

Narnia, zdaniem właścicielki, świetnie spisuje się w obowiązkach ojcowskich, szczęśliwie bawi się z kociętami i opiekuje się nimi.

Prada i Phoenix nie są pierwszymi potomkami kota, a wszystkie poprzednie młode również miały różne kolory, ale jednocześnie odziedziczyły rzadki odcień oczu taty. Wczesnym latem 2021 roku spodziewane są nowe potomstwo i prawdopodobnie nie ostatnie, bo Narnia to naprawdę przystojny kot i wspaniały ojciec.

Główne zdjęcie: lemurov.net