Utrata czegoś bardzo ważnego - kluczyków do samochodu, mieszkania czy motocykla - to koszmar. Najpierw długo szukamy, potem martwimy się i rugamy siebie za to. Jeśli masz szczęście i klucze zostaną znalezione, radość po prostu nie ma granic. A jeśli znajdzie je ktoś inny...

Pedro, 27-letni mieszkaniec hiszpańskiego miasta Murcia, przeszedł przez to wszystko, gdy zdał sobie sprawę, że upuścił kluczyki do motocykla na ulicy. Przeszukał całe mieszkanie, a potem, nie bardzo licząc na sukces, wrócił na parking, gdzie zostawił motocykl. Nie mógł znaleźć kluczyków, ale z ulgą przekonał się, że motocykl nadal stoi. A potem zauważyłem notatkę na przedniej szybie...

foto: leafclover.club

Pracownik z pobliskiej budowy powiedział Pedro, że widział mężczyznę obok jego motocykla. To on zostawił tę notatkę: „Cześć, mam na imię Paco. Znalazłem klucze do twojego motocykla. Nie martw się, będę na ulicy Communards do 19.00, mieszkam w Jesús Abandonado… ”

foto: leafclover.club

Paco mógł ukraść motocykl, sprzedać go. Ale tego nie zrobił. Co jest bardziej zaskakujące, okazuje się, że mieszka w schronisku dla bezdomnych. Paco i jego szwagier wspólnie założyli firmę, która zbankrutowała z powodu kryzysu gospodarczego w Hiszpanii. Paco nie może spłacić swoich długów - mieszka w schronisku i żyje dzięki darowiznom od życzliwych ludzi. Jednak odmówił przyjęcia pieniędzy, gdy Pedro chciał odwdzięczyć się za swoją dobroć.

Aby w jakiś sposób podziękować swojemu wybawcy, Pedro opublikował tę historię w Internecie, mając nadzieję, że pomoże ona bezdomnemu odzyskać reputację i zmienić jego życie na lepsze.

foto: leafclover.club

Paco jest pewien, że nie zrobił nic specjalnego - każdy na jego miejscu powinien był zrobić to samo: „Nie chciałbym, żeby ktoś zrobił mi krzywdę. Godność ludzka musi być zachowana”.

Historia Pedro została przesłana do siebie przez tysiące mieszkańców. Kiedy historia została oświecona przez lokalne media, organizacja charytatywna Jesús Abandonado opublikowała nawet specjalny numer telefonu, pod którym osoby chcące pomóc Paco lub zaoferować mu pracę mogą się z nim skontaktować. Miejmy nadzieję, że takie osoby wkrótce się znajdą. Historia tego godnego człowieka powinna się dobrze zakończyć!

Główne zdjęcie: leafclover.club