Athena Orchard pochodząca z Leicester w Anglii była dwunastolatką taką jak inne, radosną i pełną życia. Kochała ona sporty, lecz najbardziej lubiła boks. Była świetną uczennicą oraz siostrą dla swoich sześciu sióstr oraz trzech braci.

Zaraz przed grudniowymi świętami Bożego Narodzenia dziewczynka wyczyła na swojej głowie guzka. Nie podjęła ona żadnych kroków, ponieważ nie uważała, aby było to coś niebezpiecznego. Któregoś dnia będąc w kuchni nagle zemdlała. Po przeniesieniu do szpitala okazała się straszna rzecz. Dziewczynka miała raka kości.

Źródło: podaj.to

Cała jej rodzina była zszokowana. Następnie przeszła ona operację, która trwała około siedmiu godzin, a jej wynikiem było usunięcie przez chirurgów nowotworu w jej kręgosłupie. Następnie przechodziła ona bardzo ciężką dla niej chemioterapię, w wyniku której straciła ona swoje piękne, blond włosy. Athena zawsze miała w sobie bardzo duże pokłady energii, lecz w tym momemncie była za słaba żeby wstać ze swojego szpitalnego łóżka. Jej mama Caroline mówi, że pękała z optymizmu i nigdy nie chciała aby ona płakała. Nowotwór był agresywny, a dziewczynka pokonywała go tak długo jak dużo miała sił. Niestety sił zabrakło już niedługo i dziewczynka odeszła do nieba chwilę po jej trzynastych urodzinach na oczach rodziny.

Źródło: podaj.to

Parę dni po jej odejściu, jej tata Dean postanowił spakować rzeczy swojej córki z jej pokoju.

Podczas ściągania lustra z jej ściany w pokoju wypadła z za niego pewna kartka. Okazało się, że był to ręcznie napisany list pożegnalny jego córki. Dean twierdzi, że nie mógł uwierzyć w to co zobaczył. List był bardzo długi. Był on całkowicie zszokowany i próbiwał go przeczytać, lecz nie był w stanie. Bolało go serce. List pożegnalny Atheny zawierał wiele wywołujących łzy słów.

Źródło: podaj.to

Oto parę z nich:

„Nasze szczęście jest zależne od nas. Nie mówię tu o szczęśliwym zakończeniu, lecz o całym życiu. Celem naszego życia jest posiadanie wielu celów. Szczęście jest kierunkiem, a nie miejscem. Dziękuję za to, że jesteście przy mnie. Bądźcie szczęśliwi, bądźcie wolni, wierzcie, pozostańcie młodzi na zawsze.

Może i znasz moje imię, ale z pewnością nie znasz mojej historii. Słyszałeś co robiłam, lecz nie masz pojęcia co musiałam przejść. Miłość to wyglądające pięknie szkło, które jest niestety bardzo kruche. Każdy dzień jest inny i unikalny, więc nie marnuj go. Możesz odejść jutro, więc nie marnuj ani jednego dnia. Życie jest złe tylko jeżeli tak o nim myślisz. Miłość jest nie częsta, życie jest dziwne, wszystko kiedyś się kończy, a ludzie często się zmieniają. Życie jest grą dla wszystkich, lecz miłość jest wygraną. Jeżeli ktoś darzy Cię uczuciem, z pewnością pozostanie z Tobą nawet w najcięższych chwilach. Pamiętaj, że życie jest pełne gór i dolin. Bez dolin góry są niczym. Chciałabym kiedyś się w kimś zakochać, żeby otworzyć przed nim moje serce. Miłość nie polega na tym, żeby być z kimś z kim możesz spędzić swoją przyszłość, ale z tym, bez kogo twoje życie nie ma sensu. Nie musicie płakać, niedługo znowu się spotkamy.”

Źródło: podaj.to

Nikt nie wie jak dziewczynka odnalazła tyle sił, żeby napisać ten list. Jej tata mówi, że nigdy o nim nie powiedziała, lecz można by się było tego po niej spodziewać. Dziewczynka bardzo chciała być pisarką i bardzo to lubiła. Athena zawsze będzie w pamięci swojej całej rodziny, a ten list pomoże im nigdy o niej nie zapomnieć. Twierdzą, że gdy czytają jej list, czują jakby ona wciąż była wśród nich.

Źródło: podaj.to

Mimo bardzo trudnej choroby Athena nigdy nie zapomniała jak to jest widzieć piękno w życiu.

Źródło: podaj.to

Codziennie dzieliła się swoim optymizmem oraz energią z całą rodziną. Ta dziewczynka powinna być naszą inspiracją do lepszego życia i nie marnowania go.

Główne zdjęcie: podaj.to