Do ośrodka „Orphan Kitten Club” przyjechał niezwykły pręgowaty kociak, cierpiący na nieprawidłowości w przełyku. Aby dziecko przybrało na wadze, należy je karmić tak często, jak to możliwe, ale jednocześnie podawać małe porcje, a następnie utrzymywać go w pozycji pionowej przez około 20 minut. Jumbo szybko przyzwyczaił się do pozycji kolumny i nie protestuje.

foto: mimimetr.me

Wraz z Jumbo do schroniska został przywieziony jego czarny brat, któremu nadano imię Deep Disch. Od razu można było zauważyć, że Jumbo był mniejszy i wyglądał niesamowicie chudo. Opieką nad dziećmi zajęła się założycielka ośrodka Hana Shaw, której pomaga jej przyjaciel Andrew Martilla.

foto: mimimetr.me

Po jakimś czasie dziewczyna zdała sobie sprawę, że kotek ma jakieś problemy z narządami trawiennymi, ponieważ jedzenie, które przyjmuje, nie zostaje strawione. Badanie wykazało, że kociak ma rzadką patologię przełyku zwaną megaesophagus. Przy takiej wadzie przełyk jest rozszerzony, w wyniku czego pokarm jest słabo wepchnięty do żołądka. Prowadzi to do utknięcia żywności i wymiotów.

Weterynarz zalecił po karmieniu trzymanie zwierzęcia pionowo przez 20 minut, aby pożywienie spadło do żołądka pod wpływem grawitacji. Aby zapobiec drapaniu się Jumbo, zaczęli go owijać w ręcznik, a on w tej chwili wygląda tak śmiesznie.

foto: mimimetr.me

W Stanach Zjednoczonych koty owinięte w ręcznik nazywane są purrito. Na to określenie składa się słowo „purr”, które oznacza mruczenie oraz „burrito” – placek z zawiniętym w niego nadzieniem.

Hana ma nadzieję, że z czasem weterynarze będą mogli pomóc dziecku za pomocą operacji przełyku. W międzyczasie kociak będzie musiał być karmiony w ten sposób. Oprócz zwykłego jedzenia podaje mu pożywny koktajl, aby młode mogło lepiej przybrać na wadze.

foto: mimimetr.me

Teraz Jumbo wyraźnie poprawił się stan zdrowia i wkrótce mu i jego bratu będą szukać rodzin. Blackie szybko zostanie zabrany, ale dla Jambo nie jest łatwo znaleźć osobę, która jest gotowa się nim zaopiekować. Ale Hana jest przekonana, że Jumbo ma przed sobą tylko dobre wiadomości.

Główne zdjęcie: mimimetr.me