Czy hipopotam może zaprzyjaźnić się z psami i chodzić po mieszkaniu jak u siebie w domu? A właściciele domu przywitają i powiedzą: „Witaj, kochanie, chodźmy na herbatę”. W tym życiu wszystko jest możliwe! Taka jest niezwykła historia o hipopotamie pospolitym. Dzikiej bestii z kłami. W 2000 roku południową Afrykę nawiedziła katastrofalna powódź.

Mozambik, Botswana, RPA utonęły w wodzie. Potężna rzeka Limpopo poszalała na dobre. Wiele osób zostało wtedy bez dachu nad głową. Zwierzęta nie miały gdzie się schować. Małżeństwo Jouber z RPA szła promenadą nad rzeką i nagle zobaczyła małego hipopotama. Hipopotamy nie są tu rzadkością. Bezradny leżał na brzegu zupełnie sam. Matka urodziła go niedawno, pępowina dziecka jeszcze nie odpadła.

foto: google

Para zabrała do domu hipopotama, który choć mały, ważył już 15 kg. Karmili go z butelki. Okazało się, że to dziewczynka, nazwali ją Jessica. Bardzo urocza nazwa dla przyszłej piękności. Dorastała przyjazną. Zwierzę w ogóle nie znało swoich rewnych. Jouberzy stali się jej najbliższymi i najdroższymi stworzeniami.

foto: google

Rzeka płynęła w pewnej odległości od domu. Musieli wykopać mały kanał dla dorosłego zwierzaka, aby mogła podpłynąć do domu i zajdeć przez okno. Naprawdę lubiła oglądać telewizję. Głowa jest w oknie, a ciało w rzece. Bardzo wygodna pozycja.

foto: google

Jessica mieszkała w domu przez 7 lat. Ale dom bardzo ucierpiał z powodu hipopotama. Parkiet, drzwi, podłoga, meble - wszystko popadło w ruinę. Postanowiono przenieść hipopotama na zewnątrz. Teraz zwierzę żyje w rzece, ale nie może już żyć bez Jouberów. Cały czas wraca do domu, patrzy na drzwi. Cześć, to ja!

foto: google

Jessica to wielka celebrytka. O niej nakręcono wiele filmów. Turyści przybywający do RPA chcą zobaczyć oswojonego hipopotama.

foto: google

Jessica uwielbia herbatę rooibos. Może wypić kilka butelek na raz. Jouberzy częstują zwierzaka. A ona cieszy się atmosferą powszechnego uwielbienia. Oto jej dom, w którym ją kochają i podają słodką herbatę. Mniam, mniam, mniam!

foto: google

W naturze hipopotamy jedzą pokarmy roślinne. Dzień spędzają w rzece lub kałuży błota. Tak znajdują zbawienie od upału. A kiedy zapada noc i robi się zimno, schodzą na brzeg, aby się odświeżyć.

foto: google

Jessica zaprzyjaźnia się z psami, ponieważ zna je od urodzenia. Czworonożni przyjaciele pędzą, by powitać swoją koleżankę. Pies uciąga sobie drzemkę na hipopotamie. W końcu ona też jest zwierzakiem domowym! Samce hipopotamów mogą ważyć do 4 ton. Ale częściej 1,5 tony. Samice są nieco mniejsze niż samce. Oto taki „miniaturowy” zwierzak Jouberów!

foto: google

Minęło 20 lat. Jessica dorosła, mieszka w pobliżu. Regularnie odwiedza swój dom. Na werandzie zawsze znajduje się miękkie łóżko dla gościa. Hipopotamy zaczynają rozmnażać się w wieku dziesięciu lat lub starszych. I żyją 60-70 lat. Jessica nie zamierza jeszcze kontynuować swój ród. Tak razem żyje wyjątkowa rodzina - ludzie, psy i hipopotam. Niech ta historia nigdy się nie skończy!

foto: google

Główne zdjęcie: google.com