Pilates to zarówno nazwa systemu ćwiczeń, jak i nazwisko osoby, która go wymyśliła, pisze Info Bae. Joseph Pilates był głęboko przekonany, że nawet w wieku trzydziestu lat możesz być starym. Spróbuj pozostać młodym w wieku 60 lat!

Młodość człowieka zależy nie tylko od jego stosunku do życia, ale także od stanu kręgosłupa. Tak uważał Pilates. Żył zdrowo i długo, chociaż jako dziecko był kruchy i słaby.

foto: all4soul.com

Pilates urodził się w Niemczech. Jego matka była Niemką, ojciec Grekiem, rodzina żyła w biedzie. U małego Josefa zdiagnozowano krzywicę i reumatyzm, długo dręczyła go astma.

Kiedyś ojciec powiedział mu: „Każdy człowiek jest panem własnego losu. Możesz nadal narzekać lub pójść i coś zrobić ”.

foto: all4soul.com

To zdanie stało się decydujące w życiu Josepha. Kilka lat zajęło mu przekształcenie się z chodzącego szkieletu w prawdziwego sportowca. Uprawiał gimnastykę, boks, pływanie, nurkowanie. Przez cały ten czas nie opuszczała go myśl o własnym systemie ćwiczeń fizycznych.

foto: all4soul.com

Po wojnie Joseph przeniósł się do Nowego Jorku i wykorzystując wszystkie swoje oszczędności otworzył studio sportowe w budynku New York Ballet Center. Ma szczęście: na jego zajęcia zaczynają uczęszczać tancerze baletowi, znani aktorzy z Hollywood i sportowcy.

foto: all4soul.com

Pilates do dziś nie stracił swojej popularności. System ten jest prosty i skuteczny, gdzie prawidłowe oddychanie i jakość wykonania wszystkich ćwiczeń odgrywają ważną rolę. Wszystko to pozwala na uformowanie szkieletu mięśniowego wokół kręgosłupa i stawów.

foto: all4soul.com

Pilates to gimnastyka, w której kontuzje są praktycznie wykluczone. Dlatego nadaje się zarówno dla osób starszych, jak i młodych, zdrowych i chorych. Należy uprawiać go regularnie - tylko w ten sposób można uzyskać pożądany efekt.

foto: all4soul.com

„Nikt nie powinien bardziej dbać o twoje osiągnięcia niż ty sam” - powiedział Pilates.

foto: all4soul.com

Joseph twierdził, że po 10 sesjach według jego metody każda osoba poczuje się znacznie lepiej. Po 20 sesjach zmiany będą widoczne dla innych: poprawi się postawa, chód i wygląd osoby. A po trzydziestu sesjach człowiek otrzyma zupełnie nowe ciało.

foto: all4soul.com

Wraz z pięknym i silnym ciałem człowiek ma pewność siebie i chęć zmiany swojego życia.

foto: all4soul.com

„Odchodzimy na emeryturę za wcześnie i umieramy zbyt młodo” - napisał Pilates. „Okres rozkwitu człowieka powinien być w wieku 70+, a starość w wieku stu lat”.

foto: all4soul.com

Sam mistrz dożył 87 lat, do samego końca kontynuował coaching.

foto: all4soul.com

Dzięki regularnym ćwiczeniom pilates uzyskuje się stabilizację kręgosłupa lędźwiowego, wzmocnienia mięśni brzucha, łagodzi się napięcie mięśni karku, barków, poprawia się krążenie, koordynacja i postawa, rozwija się mobilność i siła mięśni.

foto: all4soul.com

Przyjemny bonus: człowiek rozwija pozytywne nastawienie do życia, pojawia się wiara w siebie, ciało i duch wchodzą w stan harmonii.

foto: all4soul.com

Pilates nieustannie powtarzał: „Zdrowie jest pierwszym składnikiem szczęścia”.

foto: all4soul.com

Czy już oceniłeś skuteczność pilatesu?

Główne zdjęcie: all4soul.com