Cztery lata temu zwykły student nie wyobrażał sobie, że jego zdjęcia staną się prawdziwą inspiracją i motywacją dla kobiet w różnym wieku. Wtedy Angelo Napolillo przyjechał do Mediolanu, aby wstąpić na uniwersytet i po raz kolejny zdał sobie sprawę, że to miasto nie bez powodu stało się centrum światowej mody.

Przede wszystkim młody człowiek zawsze podziwiał wygląd starszych kobiet we Włoszech. W Mediolanie tę wolność i pragnienie życia, którymi lśnią kobiety, można odnaleźć w ich wyglądzie. Mężczyzna przyznaje, że on i jego przyjaciele zazdroszczą takim paniom: kiedy chłopaki spieszą się na studia, mediolańskie kobiety spokojnie piją kawę gdzieś w centrum miasta. Przy tym one wszystkie wyglądają po prostu cudownie.

Owszem, niektóre panie zakładają drogie stroje znanych marek i pasujące do nich dodatki, jednak można tu spotkać bardzo niedrogą, a jednocześnie gustowną garderobę. Angelo jest pewien, że to nie jest najważniejsze. Cała „atrakcja” tych pań polega na ich odwadze i własnym wdzięku. Włoszki w każdym wieku nie boją się pokazywać swoją osobowość, nie wahają się wyróżniać z tłumu i zwracać na siebie uwagę.

Nawet jeśli ich wiek już dawno przekroczył 60 lat, to jednak świadomość, że kobieta zawsze pozostaje kobietą, piękną i elegancką, zachwyca najbardziej.

foto: tourister.ru

W ciągu czterech lat Angelo opublikował około 400 zdjęć kobiet, które przypadkowo spotkał na ulicy. Jak przyznaje mężczyzna, swoje bohaterki on fotografował początkowo z daleka, obawiając się, że zostanie źle zrozumiany. Jednak z biegiem czasu jego twórczość stała się tak popularna, że ​​krewni tych kobiet, nagle odnajdując na zdjęciach znajome twarze, zostawiali czasem entuzjastyczne komentarze i ogólnie poparli pomysł autora. Angelo osobiście poznał niektóre ze swoich bohaterek, które chętnie zgodziły się na nowe sesje zdjęciowe.

foto: tourister.ru

Teraz Angelo nie boi się podejść do nieznajomej osoby z prośbą o pozowanie dla niego. Wielu, poznając projekt fotograficzny Angelo, szczęśliwie poświęca mu minutę swojej uwagi.

foto: tourister.ru

Młody mężczyzna zauważa, że ​​nie szuka w tłumie kobiety ubranej w drogie, markowe ciuchy. Ważne jest dla niego, aby cały obraz jako całość był harmonijny. A takie kobiety, zdaniem Angelo, często można spotkać na ulicach Mediolanu.

foto: tourister.ru

Profile fotografa w sieciach społecznościowych zyskały ogromną popularność, a wszystko dzięki jednemu prostemu pomysłowi, który inspiruje tysiące subskrybentów – nigdy nie należy zapominać o swojej atrakcyjności.

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

foto: tourister.ru

Główne zdjęcie: tourister.ru