Nagranie, które zamieścił w sieci nauczyciel w jednej z meksykańskich szkół wzrusza i daje do myślenia. Powinno być także nauczką dla wielu pozornie zdrowych, którzy cierpią na chorobę zwaną brakiem empatii i szacunku dla drugiej osoby.

Filmik został sfilmowany z ukrycia, bez wiedzy dzieci. Widać na nim bardzo wzruszający moment, który dotarł do świadomości wielu ludzi na całym świecie. Od tych dwóch małych chłopców świat może się nauczyć miłości i współczucia.

Nagranie trwa zaledwie minutę, ale ta krótka chwila wystarczy, by wzbudzić wątpliwości co do prawidłowości pojęć normalności i upośledzenia.

foto: google.com

Filmik pokazuje piękny moment, kiedy chłopiec z zespołem Downa pomaga przetrwać trudną chwilę swemu autystycznemu koledze. Zwyczajny, ludzki gest, kiedy człowiek ociera łzy drugiego człowieka, przytula go i pociesza. Czemu więc musimy uczyć się tego od dzieci z zespołem Downa? To one właśnie pokazują, jak naturalnym odruchem jest współczucie i serdeczność.

foto: google.com

Dzieci autystyczne, dzieci z zespołem Downa czy jakkolwiek różniące się od przyjętych schematów są zazwyczaj samotne, wyśmiewane, wyrzucone na margines społecznego życia, odtrącone nie tylko przez wyśmiewających ich rówieśników, ale i nie rozumiejących ich potrzeb dorosłych.

Source: twitter.com

Główne zdjęcie: google.com