Rudy kot o imieniu Potato stał się sensacją w Internecie ze względu na swój wyjątkowy wygląd. Bez photoshopu, poważnie!

Pięcioletni kot z amerykańskiego miasta Scottdale zawsze wygląda na zaskoczonego przez swoje wyłupiaste oczy - to cecha, którą zwierzę dostało od natury. Dwa lata temu 19-letnia Ashley Norlien zobaczyła je w sierocińcu - i nie mogła przejść obok.

foto: goodhouse.ru

Podobnie jak wielu właścicieli zwierząt, Ashley uwielbia udostępniać zdjęcia pupila w mediach społecznościowych. I za każdym razem jej post przyciąga bezprecedensową uwagę użytkowników.

foto: goodhouse.ru

Dziewczyna stworzyła nawet własną stronę na Instagramie dla Potato. Niezwykły kot ma już prawie 70 tysięcy subskrybentów, którzy bacznie śledzą jego życie.

Pod każdym kątem Potato zawsze wygląda nietypowo. A czasami jego wielkie oczy przypominają wygląd Kota w butach z kreskówki o Shreku.

Subskrybenci Potato nigdy nie przestają pisać mu komplementy. Dla wielu zwierzak o wyłupiastych oczach stał się inspiracją i źródłem pozytywnych emocji. Niedawno jeden z użytkowników w komentarzach powiedział, że musiał uśpić kota, a zdjęcia Potato pomogły mu poradzić sobie z depresją.

foto: goodhouse.ru

Ale, według Ashley, niezwykły wygląd kota powoduje również nieprzyjemne pytania. Wiele osób interesuje się zdrowiem zwierzaka, podejrzewając, że ma różne nieprawidłowości genetyczne.

foto: goodhouse.ru

Nie ma nic do odpowiedzi. Oprócz specjalnego zaskoczonego spojrzenia Potato nic nie wyróżnia go od swoich krewnych. To miły, czuły i trochę leniwy kot. Zwierzak bardzo kocha uwagę, a okazuje się, że ma jej pod dostatkiem, szczególnie podczas spacerów na świeżym powietrzu, kiedy ludzie lowią na sobie spojrzenie Potato i po prostu nie mogą przejść obok.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru