Ostatnio ludzie chyba ponownie przypomnieli sobie jakie korzyści płyną z zakiszonych produktów takich jak przykładowo tradycyjny koreański kimchi, kombucza, nasza rodzima kiszona kapusta oraz przede wszystkim stare, dobre kiszone ogórki!

Lecz chyba nie każdy z Was wie, iż wodę po kiszonych ogórkach, którą zazwyczaj wylewacie po zjedzeniu wszystkich ogórków, można wykorzystać na masę sposobów, że tak naprawdę powinna ona być tak rozchwytywana jak złoto, zamiast wylewana do zlewu.

Jesteśmy pewni, iż gdy przeczytasz ten artykuł, nie odważysz się zrobić tego nigdy więcej. Poniżej przedstawiamy trzynaście sposobów wykorzystania wody po ogórkach kiszonych.

Z czego składa się taka woda?

To bardzo proste! Składa się ona z wody, octu oraz soli.

Powód nr 1. Uspokajanie rozstroju żołądka

Wiemy, że jest to trudne do uwierzenia, lecz taka woda jest bardzo kwaśna i dlatego równoważy ona poziom pH w żołądku oraz sprawia, iż czujesz się znacznie lepiej.

Powód nr 2. Łagodzenie swędzenia, gdy zostaniesz pogryziony przez komary.

Jeżeli w ostatnim czasie zostałeś pogryziony przez komary, a rany te bardzo swędzą, u zyj tej wody, a ocet w niej zawarty da twojej skórze ukojenie i posbędziesz się swędzenia. Należy pamiętać, żeby po użyciu wody użyć kremu nawilżającego, ponieważ twoja skóra może być delikatnie wysuszona.

foto: pl.newsner.com

3. Przeciwdziałanie skurczom mięśniowym.

Woda po ogórkach kiszonych potrafi zdziałać cuda jeżli masz skurcze mięśniowe. Możesz stosować ją gdy już dostałeś skurcza, lub jeszcze zanim, żeby skurczom zapobiec.

Nie wiadomo dokładnie, skąd i dlaczego skurcze się pojawiają, lecz najczęstszymi przyczynami są odwodnienie organizmu oraz niedobór w nim soli. Woda po ogórkach pełna jest sodu oraz potasu, dlatego świetnym pomysłem jest wypicie odrobiny tej wody zanim zacznie się ćwiczenia fizyczne.

4. Leczenie kaca.

Kaca nie lubi nikt, ponieważ psuje samopoczucie następnego dnia po imprezie. Jeżeli trochę popiłeś i nie chcesz cierpieć aż tak bardzo, wystarczy, że wypijesz 100 ml wody po ogórkach gdy tylko się przebudzisz. Zawiera ona sól, która znacznie pomaga.

5. Czyszczenie miedzi.

Każdy, kto ma w domu jakiekolwiek przedmioty wykonane z miedzi wie, że po jakimś czasie pokryte są one patyną.

Ay wyczyścić takie przedmioty, wystarczy zamoczyć w wodzie po ogórkach ściereczkę, a potem wypolerować nią przedmioty. Z pewnościć zdziwi Cię szynkość działania tego produktu.

6. Zachowanie świeżości jedzenia.

Jeżeli w twojej lodówce znajdują się jakieś warzywa, których jesteś pewien, iż zepsują się zanim zdążysz je zjeść, wystarczy, że zamoczysz je w wodzie po ogórkach, żeby wytrzymały one kolejny tydzień i doskonale smakowały.

foto: pl.newsner.com

7. Dodanie smaku do drinków.

Zapewnie myślisz, iż zaproszeni goście nie będą chcieli spróbować drinka z dodatkiem soku po ogórkach, lecz pamiętaj, iż z tego przepisu skorzystała już nie jedna osoba i bardzo go polubiła. Żeby przygotować takiego drinka, wystarczy, że zmieszasz kieliszek wódki z lodem oraz półtorem kieliszka wody po ogórkach i dobrze wstrząśniesz, a następnie przelejesz do kieliszka po martini. Należy pamiętasz, żeby spożywać z umiarem.

8. Łagodzenie zgagi.

Według niektórych ekspertów, odrobina wody po ogórkach zmieszana z łyżką miodu jest w stanie zdziałać cuda, jeżeli cierpisz na zgagę.

9. Zabijanie chwastów.

Wystarczy, że popryskasz chwasty wodą po ogórkach, a uda ci się oczyścić nią ogród lub skalniak. Należy rozpylić odrobinę wody na niepożądanych chwastach, a sprawi to, że szybko się ich pozbędziesz.

10. Nadawanie smaku jedzeniu.

Jeżeli jesteś fanem przygotowywania do obiadu dressingów oraz sosów do sałatek, koniecznie powninnaś spróbować użycia wody po ogórkach jako zamiennik octu. Sprawi to, że całe danie nabierze świetnego smaku. Możesz także użyć takiej wody podczas marynowania mięsa. Wszyscy, którzy z tego skorzystali są zadowoleni.

11. Kojenie poparzonej słońcem skóry.

Jeżeli za długo przebywałeś na słońcu i poparzyłeś sobie skórę, wystarczy, że zanurzych waciki w wodzie z ogórków, a potem wetrzysz ją sobie w bolącą skórę, a zadziała ona jak naturalny balsam.

12. Usuwanie nieświeżego oddechu.

Już bardzo dawno temu ludzie używali octu jako środka pomocnego przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, ponieważ zawiera on bakteriobójcze właściwości. Jeżeli twój oddech jest nieprzyjemny, najczęściej oznacza to, że w twojej jamie ustenj znajdują się bakterie za niego odpowiedzialne. Woda z ogórków ma na to bardzo dobry wpływ, więc powinieneś ją pić codziennie po łyku, żeby polepszyć zapach swojego oddechu.

13. Leczenie bolącego gardła.

Czasami jest tak, że wstajemy rano i czujemy ostry ból w gardle spowodowany rozpoczynającą się chorobą. Wtedy wystarczy wypić łyżkę wody po ogórkach, ponieważ zawiera ona ocet, który jest efektywną oraz naturalną alternatywą leków.

foto: pl.newsner.com

Główne zdjęcie: pl.newsner.com