Wiosna coraz bliżej. Na wiosne bardzo popularne jest sadzenie pomidorów. Żeby dobrze to zrobić, należy najpierw przesadzić je do skrzynek w marcu, a następnie dokończyć zadanie w środku maja i zasadzić je w ziemi. Nie jest to obce nikomu kto już to robił. W tym wypadku polecamy te cztery bardzo proste zasady, z których warto korzystać podczas sadzenia pomidorów.

Sami dowiedźcie się już teraz, co robić, żeby zbiory były wyjątkowo dobre:

Zasada numer 1. Zasadzaj pomidory bokiem, a nie pionem tak jak na poniższym zdjęciu, żeby liście pomidorów były na ziemi. Pomoże to w szybszym rośnięciu pomidorów z rzadszym podlewaniem.

foto: lolmania.eu

Zasada numer 2. Przydatna będzie soda oczyszczona. Przygotuj cztery łyżki sody, a następnie posyp nią ziemię, tak żeby uniknąć sypania rośliny. Pomoże to w uzyskaniu słodszego smaku pomidorów.

foto: lolmania.eu

Zasada numer 3. Ptaki to ogromne utrapienie dla hodowców, ponieważ często rozwalają one grządki, żeby dostać się do pomidorów. Żeby uniknąć tego problemu, wystarczy, że umieścisz obok pomidorów miskę wody, żeby mogły one gasić pragnienie czymś innym, niż twoje plony.

foto: lolmania.eu

Zasada numer 4. Ta zasada polega na wykorzystaniu przejrzałych pomidorów w celu wychodowania nowych, dobrych pomidorów. Żeby to się udało, należy pokroić pomidora w plasterki, umieścić je w doniczce bądź wiaderku, a na koniec przysypać je ziemią. Żeby uzyskać szybkie efekty należ podlewać je w miarę często. Zacznie on rosnąć po około dwóch tygodniach. Gdy to się stanie nelży przesadzić sadzonki i zostawić do dalszego wyrośnięcia. Pomoże to w nie marnowaniu wychodowanych roślin.

foto: lolmania.eu

Od teraz wiesz, co zrobić, żeby mieć przepyszne, własne pomidory, więc mamy nadzieję, że skorzystasz z tego poradnika i wychodujesz je. To w miarę proste. Możesz także udostępnić linka do tej strony osobom, które wiesz, że pasjonują się takimi rzeczami. Sprawisz im ogromną radość.

Główne zdjęcie: lolmania.eu