Czy zgadzasz się z tym, że troska i miłość mogą całkowicie zmienić nawet najbardziej nietowarzyską osobę lub zwierzę? Pozytywne przykłady to setki historii ludzi z całego świata, którzy zabierają bezdomne zwierzęta z ulicy, ratują dzikie zwierzęta, a nawet pomagają w rehabilitacji bezdomnych. W rezultacie dosłownie zmieniają się na naszych oczach i otrzymują szansę na nowe życie.

foto: travelask.ru

Kolejnym przykładem jest lis, który został uratowany przez obrońców praw zwierząt i w ciągu zaledwie miesiąca zmienił się ze słabego zwierzęcia w piękne młode zwierzę. Jeszcze jako maluch został znaleziony w lesie wśród suchych liści i gałęzi. Mały lis ledwo mógł stać i był bardzo słaby i głodny. Ludzie owinęli maleństwo ciepłym kocem i było widać, że lis potrafił się zrelaksować i zasnąć w ich ramionach: po raz pierwszy od dłuższego czasu czuł się bezpiecznie.

foto: travelask.ru

Ludzie zabrali maleństwo do ośrodka ratowania dzikich zwierząt, gdzie nakarmiono go i zbadano. Lisowi dano przestronną klatkę, w której będzie bezpieczny w nocy. Codzienne porcje jedzenia, komunikacja z ludźmi i czułe traktowanie z ich strony spełniły swoje zadanie: lis zaczął przybierać na wadze, stał się spokojniejszy i aktywniej zaczął nawiązywać kontakt. Jego wytarta szara skóra nabierała pięknego czerwonawego odcienia.

foto: travelask.ru

Po tygodniu pobytu lisa w ośrodku, obsługa zaczęła go wyprowadzać na spacery, z czego maluch był zadowolony. Na ulicy chcieli przedstawić zwierzę kotkowi, ale mały lisek nie był zainteresowany taką przyjaźnią, natomiast podążał cały czas za ludźmi. Dwa tygodnie później lis został przedstawiony psu i zwierzęta się zaprzyjaźniły. Biegały, bawiły się. Regularne jedzenie, spacery na świeżym powietrzu, zabawa i opieka sprawiły, że maleńkie, słabe zwierzątko zmieniło się w uroczego lisa w ciągu zaledwie jednego miesiąca.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: travelask.ru