To była naprawdę niesamowita historia, która wydarzyła się na przedmieściach Ottawy, w stolicy Kanady. Pies, narażając własne życie, uratował życie swojej właścicielce. Jego pomoc była heroiczna, dlatego zasługuje na najwyższy szacunek.

Pies bohater ma na imię Clover. Jest suczką, półtoraroczną owczarką, należącą do rasy Maremma. Jej właścicielką ma na imię Haley Moore. To wydarzyło się pewnego poranka, kiedy Haley wyprowadzała na spacer Clover. Więc spacerowała z psiakiem w pobliżu własnego domu. Kiedy szli przez osiedle, wspomniana kobieta nagle doznała ataku drgawkowego: Haley upadła na ziemię, straciła przytomność i przestała wykazywać jakiekolwiek oznaki życia. To, co się później stało, zostało nagrane przez monitoring, który był zamotnowany na jednym z okolicznych domów.

Nagranie pokazuje, że Clover starała się pomóc swojej właścicielce. Początkowo próbowała przywrócić świadomość gospodyni głośno szczekając, a gdy próba ta nie powiodła się, zaczęła przyciągać uwagę kierowców wszystkich samochodów, którzy przejeżdżali obok. A kiedy żaden z kierowców nie zatrzymał się, Clover zdecydowała podjąć desperacki krok. Więc spojrzała na leżącą na ziemi właścicielkę, która pozostawała nieprzytomna, a wtedy udało się jej wyciągnąć smycz z rąk nieprzytomnej Haley.

Potem wydarzyło się coś niesamowitego. Dzielna Clover wybiegła na drogę i zdecydowała się na zablokowanie przejazdu ciężarówce. 21-letni kierowca samochodu ciężarowego Dryden Outway był w stanie wyhamować, więc zatrzymał pojazd oraz wysiadł z furgonetki. Podszedł do Haley i zaczął próbować ratować Haley, która przestała wykazywać jakiekolwiek oznaki życia. W tym czasie Clover stała obok i głośno szczekała, prosząc o pomoc innych ludzi oraz zabiegając o ich uwagę. Usłyszawszy głośne szczekanie psa, zaniepokojony sąsiad Daniel Pilon wybiegł na ulicę z domu. Jedynie wtedy, gdy ludzie wezwali pogotowie ratunkowe, pies udał się w stronę swojego domu, nie jakby chcąc zanieść pozostałym domownikom smutne wiadomości.

Ojciec Haley – Randall Moore, mówił, że sąsiedzi usłyszeli szczekanie Clover, wieć zapukali do jego drzwi. Kiedy mężczyzna wyszedł z domu, Clover szczekała jak oszalała, czyli bardzo głośno. W tym czasie Haley znajdowała już w katetce pogotowia, a lekarze udzielali jej pomoc medyczną.

Source: youtube.com

Na szczęście lekarze stwierdzili, że życiu kobiety nic nie zagraża. Po chwili uzyskała świadomość. Wspominała, że obudziła się w karetce i w ogóle nie rozumiała tego, co się z nią dzieje. Lekarze wciąż nie określili, co spowodowało napad u kobiety. Jednocześnie Haley przyznała, że kiedy ewentualnie coś takiego wydarzy się jeszcze raz, to będzie czuła się dziesięć razy bezpieczniejsza, wiedząc, że Clover jest przy niej. Haley jest przekonana, że Clover jest naprawdę wspaniałym psem, który może znowu uratować jej życie.

Matka Haley – Diane Moore, również jest bardzo wdzięczna inteligentnej i odważnej Clover za uratowanie życie jej córki. Szczególnie za to, że dzielny pies naraził się na niebezpieczeństwo, starając się przywrócić uwagę przechodzących obok ludzi. Ktoś z rodziców Haley zdradził, że za tak bohaterską postawę Clover została nagrodzona dwiema dużymi soczystymi stekami.

Główne zdjęcie: google.com